Pozwól, że wyjaśnię Ci krótko co to jest karta internetowa. Stanowi ona odpowiednik Twojej karty plastikowej, którą nosisz w portfelu. Podobnie jak karta debetowa możesz przy jej pomocy płacić za zakupy internetowe, przelewać dochody z bloga i nie tylko. Kolejną zaletą karty internetowej jest to, że nie musisz wychodzić z domu, aby ją zarejestrować i z niej korzystać.

Karta internetowa: Rejestracja

Rejestracji karty można dokonać korzystając z aukcji allegro. Jednak po co ujawniać komuś nasze dane, jeżeli możemy tego dokonać samodzielnie.

karta internetowa

Polecam rejestrację karty internetowej przez Internet z wykorzystaniem strony banku. Wtedy masz pewność, że aplikacja jest chroniona.

  1. Wybierz rodzaj kartykarta internetowa. Następnie odpowiedz na pytanie Czy posiadasz internetową kartę plastikową lub w postaci dokumentu PDF? Odpowiadamy Nie, ponieważ dopiero ją rejestrujemy.
  2. Następnie uzupełnij formularz o login (adres e-mail, na który przyjdzie Twoja karta internetowa w formacie .pdf), hasło (pamiętaj, aby było dobre i składało się z wielkich i małych liter, jak również liczb), PESEL, numer telefonu komórkowego oraz dane teleadresowe. Przeczytaj i akceptuj regulamin karty internetowej.

Po zatwierdzeniu zostaniesz poproszony o podanie danych do rejestracji Twojego konta. Zapisz wszystkie wprowadzone dane tak, abyś miał do nich łatwy dostęp i aby Ci nie umknęły.

Na adres e-mail przyjdzie prośba o potwierdzenie danych dostępowych oraz karta internetowa w formacie pdf (należy ją wydrukować i przechowywać w bezpiecznym miejscu). Na telefon natomiast przyjdzie SMS z tzw. kodem CVV2. Zapisz gdzieś te liczby, ponieważ to jest kod, który będzie stanowił dodatkowe zabezpieczenie Twoich pieniędzy. Na karcie widniał będzie numer karty, oraz numer rachunku. Jak również Twoje imię i nazwisko oraz data ważności karty.

Karty internetowe: Opłaty kart płatniczych

Mam przed sobą Regulamin karty internetowej. Przestudiowałem go dokładnie i pewnie zainteresuje Cię dział poświęcony opłatom. Wybrałem to rozwiązanie, ponieważ używanie karty jest bezpłatne, nie ponosisz też kosztów za obsługę. Jedyny koszt to niecałe 5 zł, przy aktywacji (pobierane podczas pierwszego depozytu). To wszystko. Są to oczywiście dane na dzień 12 czerwca 2013 r. i musisz je potwierdzić, w momencie zakładania karty.

Doładowanie karty internetowej

Aby doładować kartę i swobodnie realizować transakcje w Internecie skorzystaj z numeru rachunku bankowego wskazanego na odwrocie karty (widocznej na Twojej karcie pdf). Przelewu możesz dokonać z dowolnego konta bankowego. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta internetowego polecam mBank. Kilka milionów Polek i Polaków nie może się mylić. Ja również z niego korzystam. Ale jak powiedziałem może być dowolne konto.

Musisz pewnie odczekać 24 godziny na zaksięgowanie środków na Twojej karcie. Pamiętaj, że przy pierwszym depozycie pobrana zostanie jednorazowa oplata w wysokości niecałych 5 zł.

Jak płacić kartą internetową ?

Swoje aktualne saldo na karcie możesz sprawdzić z wykorzystaniem panelu bankowości elektronicznej do którego dane dostępowe otrzymałeś w e-mailu podczas rejestracji. Aby płacić w Internecie kartą wybierz opcje płatności „płatności kartą”, podaj swoje dane, numer karty (16 cyfr na pierwszej stronie karty) oraz datę jej ważności. Aby potwierdzić transakcję wpisz Kod CVV2, wiesz ten z SMS-a i gotowe.

Pamiętaj o zachowaniu środków bezpieczeństwa przy korzystaniu z karty internetowej. Słowo na ten temat poświęciłem w artykule jak płacić kartą przez Internet, dostępnym na moim blogu.

Problemem początkujących użytkowników kart płatniczych jest kwestia zaufania i przekonania się do płacenia kartą internetową. Rozumiem, że chodzi o bezpieczeństwo środków. Dzięki temu, że deponujemy na naszej karcie miesięcznie tyle, ile zamierzamy wydać, środki gromadzone na naszym koncie bankowym są w pełni bezpieczne (to są dwa różne rachunki). Osobiście korzystam z takiego rozwiązania w praktyce i uważam je za najbardziej optymalne z punktu widzenia wygody i bezpieczeństwa transakcji. Przede wszystkim zwracam tutaj uwagę na czas zarówno rejestracji (kartę otrzymujemy w przeciągu 1-2 dni), niskich kosztach korzystania z karty.

Jak założyć bloga

Na początku wspominałem o zarabianiu na blogu. W tym momencie chciałbym Cię zaprosić do udziału w specjalnie przygotowanym szkoleniu internetowym, które pokazuje jak założyć blog. Zapisów możesz dokonać na stronie www.michalszafranski.pl/jak-zalozyc-bloga. Spiesz się, darmowy dostęp do tego praktycznego szkolenia jest ograniczony.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *