Ostatnio bardzo szybko rozwija się szeroko pojęty streaming, czyli transmisje internetowe na żywo. Na Facebooku i YouTube, aż roi się od transmisji online. To doskonała forma nie tylko promocji wydarzeń, marek czy produktów, ale dzięki formie LIVE skuteczny sposób na dotarcie do rzeczy internautów. Dziś mogę pomóc Ci zorganizować profesjonalną transmisje internetowe online z prezentacji produktów lub wydarzeń (meczów, koncertów , konferencji itp).

Transmisje internetowe na żywo

W streamingu na żywo, czyli transmisjach internetowych z wydarzeń szczególnie ważny jest silny Internet, odpowiednia ilość kamer, możliwość szybkiego oraz płynnego przełączania się miedzy ujęciami oraz odpowiedniego odtwarzania dźwięków.

transmisje internetowe
Robimy transmisje internetowe z wydarzeń i prezentacji produktów

Profesjonalną obsługę naszych transmisji internetowych zapewnia:

  • mobilny Internet LTE, dzięki czemu możemy realizować transmisje na dworze (wszędzie tam gdzie jest zasięg LTE),
  • transmisja z 3 kamer, wsparty dodatkowym mobilnymi źródłami obrazu i dźwięku, co nadaje materiałowi bardziej dynamiczny charakter. Zmiana ujęć na nagrania zdecydowanie poprawia komfort oglądania. Transmisje z kilku kamer, po prostu ogląda się z przyjemnością, a przecież o to nam wszystkim chodzi,
  • profesjonalny mikser zapewnia płynne przejścia między ujęciami z kamer,
  • różnorodne źródła audio, inaczej mówiąc kierunkowe i pojemnościowe mikrofony,
  • potrzebujesz dodatkowego naświetlenia wydarzeń zamkniętych, mamy sprawdzone rozwiązania,
  • dodatkowo zapewniamy profesjonalny montaż materiału (skróty, postprodukcja),
  • skróty materiału, mogą wzbogacić wideo i zdjęcia z drona.

Kluczowe dla sukcesu transmisji jest odpowiednia promocja wydarzenia. Podpowiadamy co należy zrobić, aby zadbać o większą liczbę widzów. Jeżeli planujesz transmisje na żywo, wybór operatora powinien być poprzedzony publikacją i promocją wydarzenia w mediach społecznościowych i nie tylko.

Profesjonalny sprzęt to nie wszystko. Ważna jest też logistyka, dlatego na miejsce przyjeżdżamy stosunkowo wcześniej, po to aby optymalnie dobrać miejsce nadawania. Jednym z większych wyzwań są nagrania na żywo z wydarzeń na wolnym powietrzu. Problem z Internetem, odpowiednim ustawieniem kamer, czy szumami w mikrofonach. Zobacz jak radzimy sobie z tymi problemami, robiąc relacje z meczów niższych lig.

Robimy transmisje online

Oczywiście zwykłego LIVEa możesz zrobić z wykorzystaniem własnej komórki i Internetu. Jeżeli zależy Ci jednak na transmisji internetowej, przy użyciu wielu kamer, zapraszam do kontaktu i współpracy.

michał szafrański

Michał Szafrański

730 775 333

kontakt@michalszafranski.pl