edukacja finansowa dzieci

Od kilku lat obserwuje jak wygląda edukacja finansowa dzieci w polskich szkołach i przyznam Wam się szczerze, że jestem lekko przerażony. Wiedza dzieci i młodzieży na temat praktycznej przedsiębiorczości (nie tej teoretycznej) jest zatrważająco niska. Dlatego postanowiłem to zmienić i ruszam z nowym projektem edukacyjnym, aby obudzić w dzieciach nawyki przedsiębiorczości.

Edukacja finansowa dzieci i młodzieży

Dlaczego edukacja finansowa dzieci i młodzieży jest taka ważne ? Od kilku lat zauważam, że wśród dzieci rosną wygania i presja finansowa uderza w rodziców. Jednocześnie maleje świadomość przedsiębiorczości w młodym pokoleniu. W szkole brakuje praktycznej edukacji opartej o finanse i biznes, które zastępuje się często masą teorii. Dzieci i młodzież mają kłopot ze zrozumieniem:

  • jak można założyć firmę i dlaczego warto nie bać się tego zrobić,
  • jak obliczyć marże i rentowność,
  • jak oszacować swoje przychody i obliczyć dochody, czyli zysk,
  • jak optymalizować koszty itp.

Zrozumienie tego, skąd się biorą pieniądze i jak je racjonalnie wydawać to podstawa przedsiębiorczych skłonności dziecka, które zaprocentuje w przyszłości. Kluczową kwestią jest również to, jak przekuć pasję dziecka na przyszły biznes. Tak, aby przyszła praca była przyjemnością, a nie koniecznością.

Jeżeli masz dzieci i nie obce Ci są wspomniane problemy, to spieszę z ich rozwiązaniem. Startuje z projektem edukacyjnym, podczas którego:

  • nauczę Twoje dziecko podstaw przedsiębiorczości (bez względu na wiek i zainteresowania),
  • poprzez interaktywne gry i symulacje Twoje dziecko poprowadzi swoją pierwszą wirtualną firmę,
  • podpowiem jak racjonalnie zarządzać „kieszonkowym”,
  • nauczę Twoje dziecko spełniania marzeń poprzez nawyk oszczędzania,
  • to wszystko i wiele więcej podczas zajęć online lub stacjonarnie.

Dlaczego to ja miałbym nauczyć Twoje dziecko ekonomii finansowej ?

Ponieważ jestem praktykiem biznesu. O wielu lat prowadzę agencję interaktywną oraz biuro rachunkowe. Ponadto prowadzę warsztaty z robotyki dla dzieci. Takie połączenie potęguje szasnę, że mogę pomóc i Twojej „pociesze”. Więcej o mnie znajdziesz pewnie na łamach mojego bloga, a tymczasem zapraszam Cię do dołączenia do Projektu Edukacji finansowej dzieci – już dzisiaj !

Właśnie teraz możesz również wesprzeć idee projektu, dołączyć do grona Patronów tej praktyczne inicjatywy

Ciekawe ilu rodziców właśnie w tym momencie chce do Nas dołączyć i zapisać swoje dziecko do tego programu edukacyjnego ? Jesteś jednym z nich ?! Zapraszam do kontaktu, napisz lub zadzwoń i poznaj szczegóły.

michał szafrański

Michał Szafrański

730 775 333

kontakt@michalszafranski.pl