Dziś postanowiłem pokazać Ci jak płacić kartą przez Internet. Płacenie kartą w sieci i nie tylko staje się coraz bardziej powszechne. Głównie ze względu na rosnącą popularność zakupów internetowych oraz szybkość dokonywania transakcji. W gruncie rzeczy płacenie kartą jest również bezpieczne i proste.

Jak płacić kartą przez Internet, krok po kroku

polub

youtube facebook

Płacenie kartą płatniczą (karta debetowa, karta kredytowa) w większości przypadków jest bezpłatne. Możesz dokonywać płatności internetowych z wykorzystaniem kart płatniczych Master Card, Visa, Maestro czy Visa Electron.

Jak placić kartą przez internetMożesz posiadać kartę debetową (powiązaną z Twoim rachunkiem bankowym), lub kartę kredytową (wykorzystującą środki w ramach określonego limitu) – polecam to właśnie rozwiązanie.

Aby bezpiecznie zapłacić za internetowe zakupy kartą wykonaj kilka proste kroki:

  • Przy zakupie jako formę płatności wybierz „Płatność kartą„. Zostaniesz przeniesiony do centrum autoryzacyjno-rozliczeniowego. Ważne jest, aby nazwa strony była poprzedzona znacznikiem „https://„, co oznacza Protokół transmisji danych SLL. Sprawdź czy strona internetowa zaczyna się od : https:// zamiast http://
  • Aby potwierdzić płatność podaj dane Twojej karty. Najczęściej data ważności i numer karty (16 wypukłych cyfr na Twojej karcie).
  • Dla dodatkowego bezpieczeństwa system prosi o podanie numer CVV2/CVC23 cyfrowego kodu widniejącego na karcie.
  • Aby spotęgować bezpieczne zakupy kartą przez Internet wprowadzony został system 3D Secure, który polega na konieczności wprowadzenie dodatkowego hasła potwierdzającego transakcję (znanego tylko Tobie) z wykorzystaniem platformy internetowej Twojego banku.

Spokojnie, wszystkie Twoje dane są bezpieczne. A mnogość tych operacji wpływa właśnie na bezpieczeństwo Twojej transakcji i pieniędzy. System wykorzysta je tylko i wyłącznie do tego, aby pobrać należną opłatę za towar czy usługę. Nie raz widziałem jak mama wyciąga rękę do kasjerki w supermarkecie prosząc o odliczenie sobie brakujących drobnych do zakupów.

Zapewne pierwsze płatności kartą będą rodziły obawy o bezpieczeństwo, dlatego polecam wyrobienie sobie w Twoim banku karty kredytowej i ustalenie dość relatywnie niskiego limitu. Limit sprawi, że poczujesz się bardziej pewnie i bezpiecznie. Ponieważ ograniczy Twoje ewentualne znaczne straty. Limit ma również inne zadanie. W wirze zakupów często nie kontrolujemy wydatków :). Limit skutecznie przypomni nam o zdrowym rozsądku podczas zakupów.

Płacenie kartą przez Internet: Bezpieczeństwo i wygoda

Podczas płacenia kartą przez Internet pamiętaj o kilku zasadach:

  1. Podpisz swoją kartę na odwrocie.
  2. Przechowuj w bezpiecznym miejscu zarówno kartę jak i kody dostępu do niej.
  3. Nie udostępniaj nikomu swoich danych, ani karty płatniczej.
  4. Niezwłocznie zgłaszaj zaginięcie lub zniszczenie karty płatniczej.
  5. Korzystaj ze znanych i sprawdzonych witryn internetowych. Realizuj transakcję za pośrednictwem centrum autoryzacyjno-rozliczeniowego, posiadającego protokół SLL (https://) lub ikonę zamkniętej kłódki.

Pewnie już wiesz jak można bezpiecznie płacić kartą przez Internet. Płatności kartą są również tematem badań ekspertów Narodowego Banku Polskiego (publikacja NBP). Taki sposób płacenia to wygoda, bezpieczeństwo jak również możliwość dokonywania zakupów zarówno w polskich jak i zagranicznych sklepach. Amerykanie już dawno zauważyli te korzyści i w większości realizują zakupy właśnie w tej sposób. Nawet w amerykańskich filmach dużo częściej można oglądać osoby płacące kartą niż gotówką.

Płatności w biznesie online

Jak pewnie wiesz realizuje projekty związane z marketing w Internecie. Ostatnio uruchomiłem kompleksowy program, z którego pomocą możesz samodzielnie wdrożyć kampanie marketingową w swojej firmie. Wszystko to i jeszcze więcej znajdziesz na www.trenermarketingu.pl Już dziś zapraszam na cykliczne spotkania online, na których pokazuje elementy najskuteczniejszych strategii.

Jeśli masz jakieś pytania, pamiętaj że możemy dzielić się pytaniami w komentarzach.

Michał Szafrański : Jak placić kartą przez internet

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *