misja marki michalszafranski.pl michał szafrański

Misja firmy, albo inaczej odpowiedzialność społeczna biznesu to dla mnie coś więcej niż slogan. Dla wielu misja firmy brzmi górnolotnie, mnie motywuje i napędza do działania. Od lat moją ambicją i dumą jest aktywne działanie na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych i edukacji finansowej dzieci i młodzieży.

Dzisiaj dzięki odpowiedzialności społecznej firmy michalszafranski.pl Michał Szafrański sukcesywnie realizuje filary mojej społecznej i biznesowej misji. Cieszę się, że mogę to robić z Wami i Waszym wsparciem, aby pomagać jeszcze większej ilości osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży.

Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych

Od 2015 roku jestem Prezesem Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, które aktywnie działa na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych – głównie aktywności sportowej. Sam jest osobą niepełnosprawną i czynnym zawodnikiem klubu.

Jako firma michalszafranski.pl Michał Szafrański poszedłem o krok dalej. Stawiam na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. W moim zespole przygotowuje do marketingowej aktywności zawodowej, dwójkę zdolnych i ambitnych ludzi. Chciałbym dać szansę kolejnym osobom, aby mimo przeciwności poprzez pracę nabierali tak ważnej pewności siebie.

Edukacja finansowa dzieci i młodzieży

To moja kolejna misja. Od wielu lat obserwuje zjawisko braku praktycznej edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Wczesna edukacja finansowa i biznesowa zaowocuje znajomością u dzieci wartością pieniądza. Przełoży się to nie tylko na świadomość o tym, że „pieniądze nie rosną na drzewach”, ale i wykreuje to w nawyki efektywnego zarządzania najpierwsza tzw. „kieszonkowym”, a później budżetem domowym, czy finansami w firmie. Chciałbym, aby dzieci i młodzież nie tylko wiedziały jak teoretycznie założyć firmę, ale jak ją rozliczać, prowadzić, jak obliczać jej rentowność itp.

Podczas organizowanych warsztatów z edukacji finansowej dzieci i młodzież zakładają i prowadzą wirtualną firmę, współpracują miedzy sobą tworząc małą gospodarkę. Aktualnie pracuje nad symulatorem, który wzbogacony o doświadczenie praktyka biznesu (bazuje również na doświadczeniach moich biznesowych klientów) przygotowuje przyszłych przedsiębiorców do kariery biznesowej.

Niezmiennie wspieram również mikroprzedsiębiorców w pierwszych i kolejnych krokach w biznesie. Pielęgnuje idee przedsiębiorczości i nieraz pomagam w trudnych decyzjach : etat czy własna działalność.

Więcej o mnie i mojej działalności społecznej i biznesowej znajdziesz w zakładce o mnie. Do zobaczenia na biznesowej drodze 😉 .

Jeżeli podzielasz moją misję to zapraszam do dołączenia do Patronów moich praktycznych misji. Razem dbajmy o samodzielność zawodową osób niepełnosprawnych i edukację finansową i biznesową dzieci i młodzieży.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański