Dziś kolejne zajęcia z robotyki dla dzieci, grupa z Nieznanowic wykonała robot motocyklu. Ktoś mi kiedyś powiedział, że motor to sam silnik, a to na czym ścigał się np. Tomasz Gollob to motocykl – motor z kółkami. Zadaniem uczestników dzisiejszych zajęć było wykonanie motocykla i połączenie go z programem, które będzie liczył okrążenia.

Robotyka dla dzieci i motocykle

Oczywiście jak w każdym programie można dokonać równych modyfikacji. W tym wypadku, można było dostosować prędkość naszego robota.

robotyka dla dzieci i motocykle
Robotyka dla dzieci w Nieznanowicach Foto: Michał Szafrański

Zajęcia z robotyki dla dzieci prowadzone są w grupach. Grypy kompletowane są w zależności od wieku:

  • od 5 do 7 lat – LEGO WeDo – rozpoczynamy przygodę z konturowaniem modeli robotów. Uczestnik poznaje podstawy programowania i tworzenia modeli na przykładzie prostych zestawów klocków oraz z dodatkowymi programami. Pełny semestr trwa od 10 do 12 zajęć.
  • od 8 do 15 lat – LEGO Mindstorms – wyższy stopień wtajemniczenia. Wykorzystujemy wiedzę i umiejętności z semestru LEGO WeDo i tworzymy bardziej skomplikowane roboty. Ponadto modele są wyposażone są w dodatkowe silniki i więcej modułów programowania.

Grupa podzielona jest na zespoły 2-3 osobowe. Jako prowadzący dzielę zadania, a mali konstruktorzy wykonują je rotacyjnie. Rozpoczynamy od konstruowania modeli robotów. Następnie grupy zaczynają programować, czyli „nauczyć” robota wykonywać określone czynności. W przypadku dzisiejszego modelu, dzieci skonstruowały i zaprogramowały motocykl.

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci

Kolejne zajęcia już niebawem. Dlatego przypominam, że do zajęć pozalekcyjnych wykorzystuje zestawy komputerowe oraz zestawy edukacyjnych klocków LEGO. Wykorzystuję równie specjalne oprogramowanie prezentujące odpowiednie konstruowanie i programowanie wykonanych modeli m.in. wózek widłowy, spychacz czy dystrybutor.

Promocja nauki przyszłości, jaką jest robotyka to dla mnie nie tylko pasja i misja. Bezcenny jest też entuzjazm młodych uczestników i to urocze WOW, kiedy uda się uruchomić robota.

robotyka lubie to

Projekt robotyka dla dzieci

Podsumowując zajęcia z robotyki dla dzieci to innowacyjna forma zajęć, które poprzez zabawę, wzbudzają wśród dzieci zainteresowanie branżą przyszłości, czyli robotyką i informatyką. Dodatkowo trend na nowe technologii rośnie w siłę, dlatego już dziś pomyśl o przyszłości swoich dzieci. Aktualnie dzieci nie tylko tworzą i programują roboty, ale przeprowadzają ciekawe doświadczenia, które wyjaśniają skomplikowane procesy świata nauki.

Rekrutacja na zajęcia trwa. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozpoczęło przygodę z nauką przyszłości zapraszam do zapisów na stronie michalszafranski.pl/robotyka-dla-dzieci.

polub

youtube facebook

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, nie muszę chyba przypominać o lajkach, czy udostępnieniach. Zawsze możesz zadać również pytanie w komentarzu. Pozostańmy w kontakcie 💬

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *