robotyka dla dzieci

Robotyka dla dzieci to innowacyjne zajęcia pozalekcyjne, które elementy nauk przyszłości (inżynieria, informatyka, czy fizyka), przekazuje w łatwo przyswajalnej formie warsztatów. Młodzi kursanci podczas zajęć budują model robota: maszyn i urządzeń (m.in. wózek widłowy, helikopter, dźwig itp), a następnie programują go, nadając mu funkcjonalność. Wszystko pod okiem instruktora – krok po kroku.

Robotyka nauką przyszłości

Zgodzisz się pewnie ze mną, że robotyka to nauka przyszłości. Jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów, są teraz informatycy i inżynierowie. Już dziś możesz wzbudzić w swoim dziecku zainteresowanie nie tylko tworzeniem stron czy sklepów internetowych, ale konstruowaniem i programowaniem.

robotyka dla dzieci
Robotyka dla dzieci w Radkowie

Robotyka dla dzieci

Warsztaty robotyki prowadzone są w dwóch grupach wiekowych:

  • Grupa Junior : 6 – 9 lat,
  • Grup Pro : 10 – 14 lat.

Zajęcia trwają 90 minut i rozpoczynają się krótkim wprowadzeniem na temat konstrukcji i funkcjonalności przedmiotowego robota. Następnie kursanci tworzą model maszyny lub urządzenia, na podstawie zaprezentowanych slajdów i wskazówek. Młodzi konstruktorzy tworzą na przykład: roboty wózków widłowych, dźwigów, spycharek itp.

robotyka programowanie
Robotyka i programowanie dla dzieci w Nieznanowicach

Następnie, kolejnym elementem warsztatów jest programowanie zbudowanego modelu, jego uruchomienie i testowanie parametrów. Z czasem kursanci modyfikują programy robotów niemal samodzielnie.

robotyka
Robot wyścigówki zaprogramowany przez dzieci

Robotyka dla dzieci we Włoszczowie i okolicy

Zapewniam sprzęt komputerowy (tablety) oraz specjalistyczne zestawy interaktywnych klocków, a do przeprowadzenia zajęć wymagany jest tylko lokal z dostępem do prądu, kilka ławek i krzeseł.

Po ukończeniu semestru każdy uczestnik otrzymuje specjalny Certyfikat ukończenia warsztatów na danym poziomie.

Ile to kosztuje:

Cena pojedynczych, grupowych zajęć (90 minut) to 150 zł brutto (dotyczy zajęć we Włoszczowie i najbliższej okolicy, ceny dla innych lokalizacji ustalane są indywidualnie).

Jeden semestr składa się z 12 zajęć, a minimalna ilość kursantów to 4 osoby. Maksymalna liczba uczestników warsztatów to 10 (dla grupy Junior oraz 9 dla grupy Pro) !

W grupie taniej!

Zapraszam do współpracy Stowarzyszenia, placówki oświatowe jak również osoby indywidualne. Elastyczne godziny zajęć w zależności od preferencji grup.

Zajęcia robotyki dla dzieci to innowacyjna forma promocji wśród najmłodszych nauki przyszłości.

Niebawem wystartują również zapisy na kolonie z Robotami!

zapisy na zajęcia

Możesz również skontaktować się bezpośrednio : 730 775 333 lub kontakt@michalszafranski.pl

Pokaż swoim pociechom naukę przyszłości od podszewki już dziś!

lego mindstorms