Zajęcia z robotyki – Wózek widłowy

Kolejne zajęcia innowacyjnego projektu w Nieznanowicach, jak również w Powiecie Włoszczowskim. Zajęcia z robotyki dla dzieci, bo tym mowa to okazja do kreowania wśród dzieci umiejętności konstrukcyjne i programowania. Dziś tworzyliśmy robot wózka widłowego.

zajęcia z robotyki

Zajęcia z robotyki dla dzieci Foto: Michał Szafrański

Celem zajęć była konstrukcja i programowanie modelu robota wózka widłowego, którego zadaniem jest uniesienie modelu palety na widłach maszyny i przeniesienie jej z miejsca na miejsce. Dzięki modyfikacjom samego programu można zmieniać szybkość pracy robota, czy miejsce złożenia „palety”.

robotyka dla dzieci śmigłowiec

Tworzymy model robota wózka widłowego Foto: Michał Szafrański

Zarówno dla pierwszej jak i dla drugiej grupy są to dopiero początki dlatego ważne jest skupienie, koncentracja i dążenie do poprawiania powstających błędów zarówno konstrukcyjnych jak i programistycznych. Ale jak to mówią „uczymy się na błędach”.

robot wózka widłowego

Współpraca i zaangażowanie to nieodzowne elementy zajęć z robotyki Foto: Michał Szafrański

Zajęcia z robotyki dla dzieci

Zajęcia z robotyki były również okazją do poznania przez dzieci mechanizmów prawdziwych wózków widłowych. Kolejne zajęcia już niebawem i kolejny robot na tapecie.

polub

youtube facebook

Warsztaty pozalekcyjne z robotyki

Więcej na temat warsztatów z nauki przyszłości, można przeczytać na stronie www.emesz.pl/robotyka, znajdziesz tam również formularz zapisu dzieci w wieku od 6 do 14 lat. W grudniu planowane są we Włoszczowie specjalne pokazy, na których kursanci zaprezentują swoje umiejętności i wiedzę w zakresie konstrukcji i programowania robotów. Już dziś serdecznie zapraszam!

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …
Dziękuję za polubienia i udostępnienia
Twittnij o tym arykule
Subskrybuj mój kanał YouTube
Dodaj Google+
RSS

jak pozycjonować stronę internetową

Bestseller Dnia

zBLOGowani.pl
  1. Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...
  2. Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.
  3. Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.

Bądź na bieżąco z nowościami. Dołącz do mojej społeczności

Przeczytaj poprzedni wpis:
Robotyka w Nieznanowicach

Kolejne robotyka w Nieznanowicach i kolejny raz grupa konstruowała i programowała replikę popularnej maszyny. Przedmiotem dzisiejszych zajęć był - śmigłowiec....

Zamknij