Robotyka w Nieznanowicach

Kolejne robotyka w Nieznanowicach i kolejny raz grupa konstruowała i programowała replikę popularnej maszyny. Przedmiotem dzisiejszych zajęć był – śmigłowiec. Maszyna dwu silnikowa, używana do transportu ciężkich ładunków. Finałem zajęć były pokazy stworzonych robotów.

Robot śmigłowca

Robotyka w Nieznanowicach

Robotyka w Nieznanowicach Foto: Michał Szafrański

Do konstrukcji robota użyto dwóch silników, które kręciły się przeciwstawnie do siebie. Użyto również sensor wysokości, który sprawiał, że im śmigłowiec znajdował się wyżej nad ziemią, tym jego śmigła kręciły się szybciej. Oczywiście każdy parametr można zmienić w programie i samodzielnie dostosować prędkość obrotu śmigieł.

robotyka i konstrukcja śmigłowców

Programujemy śmigłowiec Foto: Michał Szafrański

polub

youtube facebook

Nauka przyszłości, czyli robotyka w Nieznanowicach

Coraz więcej ogłoszeń o ciekawą pracę dotyczy specjalistów na kierunkach informatyka, mechanika, elektronika, czy robotyka. Dlatego właśnie misją firmy jest budowanie wśród najmłodszych podstaw nauk przyszłości. Na stronie www.emesz.pl/robotyka, znajduje się więcej informacji na temat prowadzonych zajęć pozalekcyjnych i nie tylko.

youtube facebook

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …
Dziękuję za polubienia i udostępnienia
Twittnij o tym arykule
Subskrybuj mój kanał YouTube
Dodaj Google+
RSS

jak pozycjonować stronę internetową

Bestseller Dnia

zBLOGowani.pl
  1. Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...
  2. Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.
  3. Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.

Bądź na bieżąco z nowościami. Dołącz do mojej społeczności

Przeczytaj poprzedni wpis:
robotyka dla dzieci w Nieznanowicach
Robotyka dla dzieci : spychacz

Dziś grupa z Nieznanowic tworzyła robot spychacza. Po krótkim wprowadzeniu kursanci zabrali się do konstruowania robota. Robotyka to nie tylko...

Zamknij