Robotyka w Nieznanowicach

0 komentarzy

Kolejne robotyka w Nieznanowicach i kolejny raz grupa konstruowała i programowała replikę popularnej maszyny. Przedmiotem dzisiejszych zajęć był – śmigłowiec. Maszyna dwu silnikowa, używana do transportu ciężkich ładunków. Finałem zajęć były pokazy stworzonych robotów.

Robot śmigłowca

Robotyka w Nieznanowicach

Robotyka w Nieznanowicach Foto: Michał Szafrański

Do konstrukcji robota użyto dwóch silników, które kręciły się przeciwstawnie do siebie. Użyto również sensor wysokości, który sprawiał, że im śmigłowiec znajdował się wyżej nad ziemią, tym jego śmigła kręciły się szybciej. Oczywiście każdy parametr można zmienić w programie i samodzielnie dostosować prędkość obrotu śmigieł.

robotyka i konstrukcja śmigłowców

Programujemy śmigłowiec Foto: Michał Szafrański

polub

youtube facebook

Nauka przyszłości, czyli robotyka w Nieznanowicach

Coraz więcej ogłoszeń o ciekawą pracę dotyczy specjalistów na kierunkach informatyka, mechanika, elektronika, czy robotyka. Dlatego właśnie misją firmy jest budowanie wśród najmłodszych podstaw nauk przyszłości. Na stronie www.emesz.pl/robotyka, znajduje się więcej informacji na temat prowadzonych zajęć pozalekcyjnych i nie tylko.

youtube facebook

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, nie muszę chyba przypominać o lajkach, czy udostępnieniach. Zawsze możesz zadać również pytanie w komentarzu. Pozostańmy w kontakcie 💬

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *