Robotyka dla dzieci : spychacz

Dziś grupa z Nieznanowic tworzyła robot spychacza. Po krótkim wprowadzeniu kursanci zabrali się do konstruowania robota. Robotyka to nie tylko konstrukcja, ale też programowanie, dlatego po zakończeniu konstruowania czas włączyć program LEGO MINDSTORMS Education EV3.

Robotyka – lubię to!

Zadaniem skonstruowanego robota było oczyszczenie „zepchnięcie” z klocków, oznaczonego czarnym okręgiem pola. W tym celu zastosowaliśmy sensor koloru, po którego wykryciu robot zatrzymywał się, odwracał i wracał do środka okręgu.

robotyka dla dzieci w Nieznanowicach

Robotyka dla dzieci w Nieznanowicach Foto: Michał Szafrański

Zastosowanie naszego robota można porównać do nowoczesnych odkurzaczy, które wykrywają odległość (a nie kolor) i sprzątają bez obsługowo pomieszczenia. Pewnie już niebawem pojawią się i takie spychacze wykorzystywane w przemyśle, które za pomocą odpowiednich sensorów będą mogły wykonać pracę samodzielnie.

 

robot spychacza gotowy

Testujemy robota spychacza Foto: Michał Szafrański

Kto powiedział, że robotyka to domena mężczyzn ? Grupa dziewczyn z Nieznanowic do konstruuje i programuje na całego…

dziewczyny też programują

Dziewczyny też programują roboty Foto: Michał Szafrański

Zajęcia z robotyki w Nieznanowicach

Warsztaty z robotyki dla dzieci w Nieznanowicach są realizowane w ramach Projektu p.n. „Robotyka – lubię to” i są współfinansowane w ramach środków Fundacji Banku Zachodniego WBK. W ramach jednej z misji firmy emesz.pl Michał Szafrański zajęcia prowadzone są przeze mnie w ramach wolontariatu. Wszystko dla dobra nauki i przyszłości najmłodszych. Projekt potrwa do września 2017! Więcej informacji na temat prowadzonych zajęć, można znaleźć na www.emesz.pl/robotyka.

Jedną z misji firmy emesz.pl Michał Szafrański jest działalność społeczna na rzecz rozwoju nauki i przedsiębiorczości. W związku z tym zdecydowałem się na prowadzenie warsztatów z robotyki w Nieznanowicach, w ramach wolontariatu. W przyszłości planuje kolejne akcje społeczne, w myśl zasady dobro powraca.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …
Dziękuję za polubienia i udostępnienia
Twittnij o tym arykule
Subskrybuj mój kanał YouTube
Dodaj Google+
RSS

jak pozycjonować stronę internetową

Bestseller Dnia

zBLOGowani.pl
  1. Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...
  2. Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.
  3. Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.

Bądź na bieżąco z nowościami. Dołącz do mojej społeczności

Przeczytaj poprzedni wpis:
emesz.pl w RIS

Miło mi poinformować, że firma emesz.pl Michał Szafrański znalazła się w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych RIS o numerze ewidencyjnym 2.26/00040/2017.

Zamknij