Jak zbudować wiatrak ?

O tym jak zbudować wiatrak przekonali się dziś, uczestnicy warsztatów z robotyki z Nieznanowic. Oczywiście chodzi o model robota, o funkcjach wiatraka. To najwyższy robot jaki dotychczas zbudowała grupa projektowa „Robotyka lubię to”. W budowie wiatraka wykorzystano system napędzanych zębatek oraz specjalny pilot, który zmienia kierunek obrotu śmigieł.

Robotyka, czyli jak zbudować wiatrak

Zajęcia pozalekcyjne z robotyki rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia, na temat odnawialnych źródeł energii. Budując model warto zwrócić uwagę na stabilną podstawę, oraz solidny maszt. Tym razem, w robocie nie zastosowano żadnego sensora, ale ważny był system zębatek, który łączył motor z turbiną.

jak zbudować wiatrak

Projekt Robotyka lubię to w Nieznanowicach Foto: Michał Szafrański

Wszystko się udało i grupa mogła programować robot, tak aby zmieniał kierunek ruchu śmigieł, zgodnie z decyzją operatora (uczestnika zajęć).

polub

youtube facebook

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko dołączyło do grupy przyszłych programistów, konstruktorów lub informatyków, zapraszam na stronę www.emesz.pl/robotyka. W planach mam organizację specjalnych pokazów umiejętności kursantów.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …
Dziękuję za polubienia i udostępnienia
Twittnij o tym arykule
Subskrybuj mój kanał YouTube
Dodaj Google+
RSS

jak pozycjonować stronę internetową

Bestseller Dnia

zBLOGowani.pl
  1. Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...
  2. Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.
  3. Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.

Bądź na bieżąco z nowościami. Dołącz do mojej społeczności

Przeczytaj poprzedni wpis:
Robot wyścigówki

Na dzisiejszych zajęciach z robotyki w Nieznanowicach, budowaliśmy robot wyścigówki. Konstrukcja składała się z modelu pojazdu, którym do nie dawna...

Zamknij