Blogowanie to moja pasja. Możesz mnie znać jako autora kilku blogów, których liczba czytelników i odwiedzających stale rośnie. Doskonale pamiętam, że kiedyś byłem na początku drogi i nie wiedziałem jak założyć bloga i rozpocząć blogowanie. Dziś postaram Ci się to wyjaśnić, w postaci tego praktycznego poradnika.

Dziś pokaże Ci sposób jak stworzyć bloga, bez konieczności posiadania domeny internetowej, hostingu czy nawet większych umiejętności programistycznych. Z doświadczenia powiem Ci jednak, że jeśli traktujesz blogowanie biznesowo warto zadbać o własną domenę, profesjonalny wygląd bloga oraz hosting (bez reklam). Dlatego potraktuj to jako trening przed blogowym biznesem.

jak założyć bloga
Zobacz jak łatwo założyć bloga

Jak założyć bloga za darmo ?

Teraz czas na sposób jak założyć bloga za darmo z wykorzystaniem WordPress. Wykonaj proszę te poniższe czynności krok po roku.

  1. Wejdź na stronę wordpress.com. Na stronie odszukaj przycisk „Get Started„. Dla ułatwienia możesz zmienić język na Polski klikając „WordPress.com is also available in Polski„.
  2. Wypełnij poniższy formularz. Uzupełnij adres e-mail (E-mail Address), Nazwa użytkownika (Username), Hasło (Password) oraz najważniejsze – Adres bloga (Blog addres). Z uwagi że mówimy o zakładaniu bloga zupełnie za darmo WordPress udostępni Ci swoją subdomenę i Twój blog będzie widoczny pod adresem twojanazwa.wordpress.com
  3. Pamiętaj, aby wprowadzone powyżej dane zapisać, ponieważ będą to Twoje dane dostępowe do bloga.
  4. Zastaniesz również zapytany, czy chcesz zakupić domeny z Twoją nazwą. Kliknij „Nie dziękuję, skorzystam z darmowego adresu”. Jeśli jednak chcesz posiadać własną domenę to polecam artykuł jak zarejestrować domenę, w którym wyjaśnię Ci jak tego dokonać od A do Z.
  5. Potwierdź wprowadzone dane oraz darmowy wariant konta przyciskiem Załóż bloga. Następnie odwiedź swój e-mail i kliknij w link potwierdzający założenie bloga.
  6. Zostaniesz przekierowany do panelu administracyjnego Twojego bloga.
  7. Uzupełnij „Tytuł swojego bloga„. Możesz go łatwo potem zmienić w panelu, dlatego jeśli nie wiesz do końca co będzie tematem przewodnim Twojej strony to wpisz swoje imię i nazwisko.
  8. Uzupełnij również (opcjonalnie) Tagline – krótki opis bloga. Pozostaw dla wygody język Polski i potwierdź Next step
  9. Wybierz układ swojego bloga, korzystać z darmowych szablonów. Potwierdź wybór Next step

Blogowanie, czyli pisanie bloga.

W kolejnym kroku rozpoczynamy pisanie bloga, czyli blogowanie. Kliknij ikonkę „Tekst„, a następnie uzupełniamy tytuł, treść oraz tagi ( słowa kluczowe) Twojego pierwszego artykułu. Całość potwierdź „Opublikuj wpis„. Pozostań w panel administracyjnym swojego bloga i przejrzyj kolejne moduły, aby poznać możliwości bloga wordpress.

Twój Panel admina jest w części spolszczony i znajduje się pod adresem (twojanazwa).wordpress.com/wp-admin

Jeśli chcesz kontynuować konfiguracje pomocny będzie artykuł konfiguracja bloga, który opublikowałem na łamach swojego bloga.

Kolejne moje poradniki będą poświęcone właśnie dokładnej konfiguracji i ustawienia zarówno artykułów, wtyczek, podstron oraz widgetów do Twoich potrzeb. Aby blog WordPress był przyjazny wizualnie i popularny w wyszukiwarkach.

Jak zrobić bloga ?

W tym poradniku starałem się wyjaśnić jak samodzielnie zrobić bloga, bez zlecenia tego informatykowi. To czy udało mi się wyjaśnić pozostawiam Twojej ocenie. Jedno jest jednak pewne:

Budując wizerunek eksperta w Internecie nie powinno się zadawać pytania, jak założyć bloga, a kiedy go założyć i o czym pisać. O tym, również możesz poczytać na moim blogu – Michał

Jeśli nadal masz problemy z założeniem swojego pierwszego bloga zapraszam do kontaktu i współpracy:

kontakt@michalszafranski.pl .:. 730 775 333

=======================================================

Kto chce sprzedawać więcej w swojej firmie? Sprawdź na www.trenermarketingu.pl

=======================================================

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *