W otchłani Internetu znalazłem bardzo praktyczny portal Duolingo do nauki języka angielskiego. Nie jestem pewien do kiedy korzystanie z portalu będzie darmowe – ale na razie jest darmowe – więc warto skorzystać.

Duolingo (www.duolingo.com) jest bezpłatnym programem do nauki języków obcych. Jest dostępny zarówno jako strona internetowa, jak i w postaci aplikacji na Androida czy iOS.

Polacy mają możliwość nauki języka angielskiego po polsku. Innych języków: hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, niemieckiego i portugalskiego można uczyć się po angielsku. W przygotowaniu są: niderlandzki, duński, szwedzki, rosyjski, węgierski, turecki oraz rumuński. Portal umożliwia naukę osobom o różnym stopniu zaawansowania, daje również możliwość rywalizacji z innymi użytkownikami (co wg statystyk Duolingo podnosi efektywność nauki).

Nauka odbywa się poprzez czytanie, słuchanie oraz tłumaczenie wyrazów i zwrotów i umożliwia jednoczesne ćwiczenie pisowni i wymowy. Skala trudności dopasowuje się do osiągnięć użytkownika, a postępy można śledzić z pomocą przyznawanych punktów i wirtualnych odznaczeń.

Portal jest na bieżąco rozwijany, dodawane są nowe funkcjonalności i możliwości nauki.

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *