Galeria na WordPress

Myślisz – Galeria na WordPress – powinna Cię zainteresować wtyczka NextGEN Gallery. To tylko jedna z wtyczek, z pomocą której zaprezentujesz swoje zdjęcia na własnej stronie, czy blogu.  Kolejne wtyczki poznasz niebawem. Całkiem możliwe, że NextGEN w zupełności Ci wystarczy.

NextGEN – Wtyczka galeria na WordPress

Za moment zainstalujesz wtyczkę NextGEN, która w łatwy sposób uporządkuje zdjęcia na stronie i blogu. Aby cieszyć się internetowym albumem na swojej stronie wykonaj kilka prostych kroków.

  1. Zaloguj się do swojego panelu administracyjnego bloga na WordPress.
  2. Przejdź do zakładki Wtyczki, następnie „Dodaj nową„. Wpisz i wyszukaj wtyczkę o nazwie NextGEN Gallery.
  3. Zainstaluj, a następnie włącz wtyczkę.

galeria na wordpress

W lewym panelu (w dolnej części panelu) odszukaj zakładkę Gallery. Aby dodać nową galerię, w zakładce Gallery wybieramy Add Gallery/Images.

Pozostaw Create new gallery i wpisz nazwę swojej Galerii, np. „Moja zdjęcia”.  Kliknij „Dodaj pliki” i wybierz zdjęcie z Twojego komputera. Aby dodać kolejne zdjęcie do Galerii ponownie kliknij dodaj pliki i wybierz. Jeśli dodasz ostatnie zdjęcie kliknij „Start Upload„. Wgranie zdjęć na dysk chwilę potrwa.

Czas na wstawienie galerii na stronę. Aby tego dokonać, przejdź do modułu Strony, albo Wpisy. Wybierz stronę i miejsce, w którym ma pojawić się Galeria i wklej poniższy kod w trybie wizualnym :

[ nggallery id=numer_galerii ]

nextgen

Pamiętaj, że „numer galerii” musisz zastąpić numerem ID Twojej Galerii. Zapytasz mnie, skąd wezmę ID ?! Już mówię. Każda galeria posiada swoje ID. Możesz je znaleźć przechodząc na zakładkę Gallery, a następnie Manage Galleries. Znajduje się tam lista Twoich galerii. W pierwszej kolumnie znajdziesz ID. Dla pierwszej galerii kod do wstawienia będzie wyglądał tak : [ nggallery id=1], rozumiesz już ?

Po wprowadzeniu kodu wystarczy zapisać stronę w panelu administracyjnym i odwiedzić witrynę. Powinien pojawić się układ miniaturek, których kliknięcie spowoduje pojawienie się wybranego zdjęcia w pełnej krasie.

Jak dodać nowe zdjęcie do galerii

Kiedy chcesz dodać nowe zdjęcie do swojej galerii wchodzisz w zakładkę Gallery – Add Gallery / Images, następnie wybierz z rozwijanej listy swoją galerię i „Dodaj plik” i potwierdź „Start Upload„. Tak właśnie dodałeś nowe zdjęcie do stworzonej galerii. Aby usunąć zdjęcie z Galerii przechodzimy w Gallery – Manage Galleries, a następnie klikamy w nazwę galerii. Usuwamy niepotrzebne zdjęcia (Delete) i zapisujemy „Save Changes„.

jak dodać zdjęcie do galerii

Aby zmienić zmienić rozmiary pojawiających się zdjęć na stronie przechodzimy w Gallery – Gallery Settings. W sekcji NextGEN Basic Slideshow zmieniamy wielkość obrazka (Maximum dimensions) i zapisujemy zmiany (Save).

Jeżeli chcesz wstawić pojedyncze zdjęcie, a nie wiesz jak tego dokonać poznaj artykuł, jak wstawić obrazek opublikowanym na łamach mojego kolejnego bloga.

Blogowania i fotoblogi.

Interaktywna galeria urozmaica każdą stronę. Zdjęcia i materiały wideo mówią czasem więcej niż nawet najlepszy tekst. Wtyczka NextGEN WordPress zdecydowanie ułatwia blogowanie. Jeżeli jesteś na początku drogi i chcesz zacząć blogowanie, zarezerwuj swoje miejsce na szkoleniu www.michalszafranski.pl/blogowanie, wykorzystaj okazje póki trwa darmowa rejestracja. Chcesz porozmawiać o tej praktycznej wtyczce i nie tylko ? Zapraszam do kontaktu i współpracy

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …
Dziękuję za polubienia i udostępnienia
Twittnij o tym arykule
Subskrybuj mój kanał YouTube
Dodaj Google+
RSS

jak pozycjonować stronę internetową

Bestseller Dnia

zBLOGowani.pl
  1. Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...
  2. Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.
  3. Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.

Bądź na bieżąco z nowościami. Dołącz do mojej społeczności

Przeczytaj poprzedni wpis:
rozliczanie paliwa w firmie
Zmiany VAT : Rozliczanie paliwa

Od 1 lipca 2015 r. wchodzi w życie nowelizacja przepisów, dotyczących podatku VAT od eksploatacji samochodów firmowych. Korzystniejsze będzie rozliczanie...

Zamknij