Od 1 stycznia 2020 należności podatkowe wpłacamy na mikrorachunek podatkowy, czyli indywidualny rachunek podatkowy. Dotyczy to należności z tytułu zaliczek na podatek dochodowy, podatek VAT, CIT, czy PPE (dla ryczałtowców). Co ciekawe wpłacać na mikrorachunek kwoty podatku, płacone w styczniu 2020 za grudzień 2019.

Mikrorachunek podatkowy czyli indywidualny rachunek podatkowy

Mikrorachunek to indywidualny rachunek bankowy który składa się z liczb stałych oraz numeru PESEL lub NIP podatnika.

mikrorachunek podatkowy
Źródło : podatki.gov.pl

Ale spokojnie nie musisz go znać zależności między tymi liczbami. Na stronie Portalu Podatkowego https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego znajduje się specjalny generator, który po wpisaniu numeru NIP lub PESEL pokazuje Twój indywidualny mikrorachunek podatkowy.

generator mikrorachunek

Jeżeli nie wiesz jak płacić elektroniczne firmowe zobowiązania podatkowe, poszukaj artykułu jak płacić podatki i VAT, na moim blogu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą zapraszam Cię do zapisu na darmowy biuletyn, a nie ominie Cię już żaden materiał. Poświęć kilka minut i sprawdź najnowsze informacje o marketingu w Internecie, księgowości, mediach społecznościowych, czy kreowaniu pozytywnego wizerunku w sieci.

Mikrorachunek : Pytania i odpowiedzi

Jeśli opodatkowane dochody dotyczą działalności gospodarczej to w generator wpisujemy NIP

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeśli wiesz już jak wygenerować swój mikrorachunek, będę wdzięczny za lajka, jeśli nie wiesz zawsze możesz zapytać w komentarzu…

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *