Jak wiesz blogowanie i pozycjonowanie to jedne z moich pasji. Google ostatnio faworyzuje strony responsywne, czyli strony internetowe dostosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Dziś pokaże Ci jak zaktualizować WordPress po to, aby Twój blog był bardziej przyjazny wyszukiwarkom.

Jak zaktualizować blog WordPress

Możesz zaktualizować blog WordPress na dwa sposoby: automatycznie i ręcznie. Aby zautomatyzować go automatycznie skorzystaj z panelu administracyjnego. Jeżeli na tym etapie pojawią się problemy musisz zaktualizować WordPress ręcznie. Aby to zrobić wykonaj kilka ważnych kroków:

  • Zrób kopię bezpieczeństwa plików oraz bazy (albo poprzez panel administracyjny serwera, albo FTP).
  • Wyłącz wszystkie wtyczki.
  • Usuń z serwera katalogi wp-includes oraz wp-admin (pozostaw katalog wp-content).
  • Ściągnij najnowszą wersję WordPress (ze strony pl.wordpress.org). Pliki będą spakowane – rozpakuj Folder WordPress. Prześlij pliki nowej wersji na serwer (nadpisując stare), z wyjątkiem katalogu wp-content. Jeżeli potrzebna będzie aktualizacja bazy – wykonaj ją.
  • Możesz zalogować się i aktywować wyłączone wtyczki.

Udało się! Twoja strona WordPress działa na najnowszej wersji skryptu i Google bardziej ją lubi…

jak zaktualizować wordpress

Jak zarabiać na blogu

Czy wiesz jak można zarabiać blogu? Ukończyłem właśnie pracę nad materiałem, który pokazuje jak krok po kroku: wybrać temat (nisze), założyć i aktywnie prowadzić bloga. Poznasz kreatywną sztukę promowania i pozycjonowania stron internetowych. Pokaże Ci również jak zarabiać na blogu. Przez wszystkie etapy przejdziemy razem. Od rejestracji domeny po pierwsze złotówki na Twoim koncie.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *