Jak wysłać paczke na Ukrainę ?

Na Ukrainie ciągle niespokojnie. Kraj przeżywa trudny okres i kto jak kto, ale my Ukraińców doskonale rozumiemy. Jako, że mam rodzinę, mieszkającą w Kijowie postanowiłem jak najszybciej wysłać paczkę na Ukrainę, aby wspomóc moją familię i nie tylko. Okazało się, że Poczta Polska umożliwia wysłanie paczki na Ukrainę – zupełnie za darmo. Może ktoś dołączy do mnie i wspomoże sąsiadów w potrzebie ?!

Darmowa paczka na Ukrainę

Akcja Poczty Polskiej oraz Fundacji „Pocztowy dar” (darmowa wysyłka paczki na Ukrainę) prowadzona będzie do końca marca 2014 r. W sumie to cały miesiąc, ale pewnie nasze wsparcie potrzebne jest od zaraz. Dla wszystkich zainteresowanych pomocą Ukraińcom przygotowałem krótki poradnik „Jak wysłać paczkę na Ukrainę” (na razie tyle udało mi się ustalić na Poczcie i w Internecie :)) :

  1. Paczkę można nadać w okienku Poczty Polskiej.
  2. Należy wysyłać towary w oryginalnych opakowaniach.
  3. Należy określić jednak konkretny adres odbiorcy paczki. Jeżeli nie masz rodziny, albo bliskich na Ukrainie możesz zaczerpnąć informacji, na przykład u koordynatora pomocy z ramienia Caritas Polska, Panią Martą Titaniec ( 608 424 880 ). Całkiem możliwe, że bazę adresów, na które można wysłać dobrowolnie paczkę posiada Ambasada Ukraińska w Polsce ( 22 629 34 46 lub 22 622 47 97 ) lub kontakt z Fundacją „Pocztowy dar” ( 725 254 850 ). Nie podaje numeru konto, ponieważ artykuł dotyczy możliwości pomocy Ukrainie w inny sposób.
  4. Paczka może mieć maksymalnie 10 kg.

Co można wysłać na Ukrainę ?

Osobiście byłem na poczcie i na razie udało mi się ustalić, co można wysyłać na Ukrainę. Może łatwiej mi będzie podać to, czego nie można wysyłać. Na pewno w paczce nie może znajdować się broń, leki (farmaceutyki), aerozole, tytoń, alkohole, używana zabrudzona odzież, dzieła sztuki, banknoty (waluty obce) antyki, dokumenty, produkty pochodzenia zwierzęcego.

paczka na UkrainęSugerowałbym spakowanie ubrań, produktów spożywczych (które nie stracą świeżości oraz nie są produktami pochodzenia zwierzęcego) w oryginalnych opakowaniach itd. Sam zastanawiam się nad tym co skompletuję.

Musisz wiedzieć, że Ukraina jest pogrążona głębokim kryzysie ekonomicznym, inflacja szaleje (produkty drożeją w ekspresowym tempie, względem pensji). Z całą pewnością Ukrainę czeka ciężka droga do „normalności”. W obliczu takiej sytuacji każda pomoc jest na wagę złota.

Pomoc dla Ukrainy

Mam nadzieję, że moja pomoc dla Ukrainy nie będzie ani, pierwszą ani ostatnią. Będzie mi bardzo miło jak polubisz ten praktyczny artykuł na swoim profilu na Facebooku, lub roześlesz wiadomość wśród znajomych. Trzymajmy kciuki za Niepodległą Ukrainę.

Jeżeli ktoś nie ma konkretnego Ukraińskiego adresu na jaki chciałby wysłać, to mogę pomóc w jego znalezieniu.

Dziękuję za polubienia i udostępnienia
Twittnij o tym arykule
Subskrybuj mój kanał YouTube
Dodaj Google+
RSS

jak pozycjonować stronę internetową

Bestseller Dnia

zBLOGowani.pl
  1. Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...
  2. Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.
  3. Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.

Bądź na bieżąco z nowościami. Dołącz do mojej społeczności

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zarabiać na programach partnerskich?

W Internecie czytasz pewnie opinię na temat programów partnerskich. Jak zarabiać na programach partnerskich w internecie? Większość uważa, że to się...

Zamknij