Pod wpływem e-mail od pewnej Ani, opracowałem praktyczny poradnik o tym jak wydać ebooka lub książkę ? Dzisiaj bycie autorem ebooka czy książki to nie już misją niemożliwą. W przypadku, kiedy masz już gotowy materiał, musisz odpowiedzieć na pytanie, czy kwestie korekty, projektu okładki, nadanie numeru ISBN, promocji, dystrybucji, rozliczeniem uzyskanych dochodów itp, chcesz powierzyć profesjonalnemu wydawnictwu, czy zając się tymi sprawami samodzielnie. Pamiętaj jednak, że samodzielne wydawnictwo wiąże się z koniecznością powiadania działalności gospodarczej o odpowiednim PKD.

Jak wydać książkę ?

Jeśli chcesz wydać książkę elektroniczną, czyli tzn. ebooka i rozpocząć współpracę zacznij od kontaktu z wydawnictwem. Szanuj swoją własność intelektualną i nie wysyłaj od razu gotowego materiału. Wyślij e-mail ( np. na info@kursa.pl ) z następującymi informacjami:

  • proponowana nazwa publikacji,
  • forma publikacji (ebook, audioebook, książka, wszystkie formy),
  • tematyka dzieła,
  • imię i nazwisko i kontakt o autora publikacji,
  • ilość stron formatu A4 publikacji
  • czy chcesz abyśmy zajęli się promocją i dystrybucją Twojej publikacji ?

Po wstępnej analizie, w odpowiedzi powinieneś otrzymać formularz umowy, który zagwarantuje Ci prawo własności intelektualnej do swojego działa. Aby oszczędzić więcej pieniędzy na mocy umowy, możesz zrzec się praw autorskich do publikacji. Kolejny etap to realizacja umowy. Opracowanie składu, okładki i publikacji w wybranych formach.

jak wydać ebook

Uważnie przemyśl sprawę wyboru formy publikacji. Jeżeli ją stworzyłeś, ale na razie nie stać Cię na jej wydanie, lub zwyczajnie nie masz pewności czy odniesie się zdobędziesz czytelników, proponuję wydanie jej w formie ebooka.

Promocja i dystrybucja ebooka

Po akceptacji ostatecznej formy publikacji, następuje etap jej promocji i dystrybucji. Jeżeli masz doświadczenie w marketingu i promocji, możesz zająć się tym samodzielnie. Możesz również skorzystać z pomocy wydawnictwa.

Kiedy na Twoje konto wpłyną już pierwsze pieniądze czas na rozliczenie osiągniętych przychodów. Tu również z pomocą powinno przyjść wydawnictwo.

Jak widzisz obrana ścieżka wydawania ebooków lub książek rodzi za sobą zarówno plusy jak i minusy. Sami musisz podjąć decyzje. Pozwól jednak, że Ci troszkę pomogę:

Opcja A: Finansujesz i promujesz

Wybór takiej opcji, pozwala Ci co prawda zachować prawo do bycia właścicielem praw autorskich i majątkowych, jednak musisz ponieść koszty korekty, projektu okładki, promocji, dystrybucji oraz rozliczenia uzyskanych dochodów. Koszty uzależnione są od ilości stron, nakładu i zasięgu promocji publikacji.

Opcja B: Finansujemy i promujemy wspólnie

Ta opcja pozwala oszczędzić środki na wydanie i promocje publikacji jednak należy się liczyć z przekazaniem praw majątkowych do dzieła na rzecz Wydawnictwa. Prowizja dla Autora może sięgnąć nawet 40 % wartości sprzedaży. Ta opcja jest dedykowana publikacjom, których autorzy nie posiadają odpowiednich środków i możliwości marketingowych, jak również nie chcą ponosić większego ryzyka.

Opcja C: Wydawnictwo finansuje i promuje

Ta opcja decydowana jest osobom, które tworzą dużo i namiętnie, jednak nie posiadają odpowiednich środków na wydanie swoich dzieł. Co prawda Autor zrzeka się praw praw autorskich i majątkowych, w zamian otrzymuje jednak nawet 20 % wartości sprzedanych publikacji jak również nie ponosisz kosztów jej wytworzenia.

Wydawnictwo może jednak odstąpić od podjęcia współpracy, w przypadku publikacji które będą odbiegały od pewnych standardów. Bardzo chętnie współpracuje z autorami poradników, książek, pamiętników, poetami itp.

Wydawnictwo internetowe www.kursa.pl

Jeżeli masz pomysł na ciekawą publikacje (poradnik, książkę, powieść, pamiętnik, poezję, prozę itp) i szukasz kompleksowej pomocy w zakresie jej wydania, Wydawnictwo internetowe www.kursa.pl czeka na Twoje dzieło. Wykonaj pierwszy krok i skontaktuj się z Nami telefonicznie ( 730 775 333 ) albo e-mailowo ( info@kursa.pl ).

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *