Dziś pokaże Ci sposoby, jak oszczędzać energię w swoim domu. Zdziwi Cię, ile pieniędzy można zaoszczędzić dzięki nawykom oszczędzania energii. Dlatego pomyśl, na co wydasz dodatkowe pieniądze.

Sposoby, jak oszczędzać energię elektryczną

Zanim podzielę się z Tobą skutecznymi sposobami, jak oszczędzać energię, czas i pieniądze w swoim domu, poznaj kilka sprawdzonych metod i potraktuje je jako rozgrzewkę oraz trening pozytywnych nawyków, które przydadzą się w przyszłości.

  1. Wiele się o tym mówi, niestety wiele osób to bagatelizuje. Może czas wyłączać nieużywane urządzenia w stanie czuwania, oraz na noc. Wynik oszczędzania energii w skali całego domu, może Cię pozytywnie zaskoczyć.
  2. Teraz coś z mojego podwórka. Komputery przenośne tzw. laptopy zużywają ok. 85 % energii elektrycznej mniej niż tradycyjne komputery stacjonarne. Ekran ciekłokrystaliczny potrzebuje do działania ok. 30% mocy mniej, w stosunku do teleskopu.
  3. Ponadto podczas gotowania wody nie napełniaj całego czajnika. Gotuj tyle, ile jest Ci potrzebne. Będzie zdecydowanie szybciej i taniej. Dodatkowo czajniki elektryczne są bardziej ekonomiczne od gazowych.
  4. Pamiętaj, aby dopasować palnik do denka garnka, w którym gotujesz. Potrawy są szybciej gotowe i nie ma utraty energii.
  5. Postaraj się zmniejszyć temperaturę prania i dostosuj ją do ubrań. I pamiętaj o napełnieniu całego bębna.

To tylko niektóre sprawdzone sposoby na oszczędzanie energii. Dlatego teraz czas na zdecydowanie większe oszczędności energii i pieniędzy, które zamiast na konto zakładu energetycznego, pozostaną w Twojej kieszeni. Pojedyncze oszczędności w skali roku mogą zaskoczyć Cię ogromem wielkości.

jak oszczędzać energie

Innymi słowa, aby bogacić się nie musisz wcale zarabiać więcej, a wydawać mniej. I to wszystko dzięki nawykom.

Oszczędzanie energii krok po kroku

Uruchomiłem zapisy na nowy Poradnik „8 kroków oszczędzania energii, czasu i pieniędzy”, w którym prezentuje praktyczne sposoby na oszczędzanie dzięki nawykom. Najlepsi zaoszczędzili blisko 200 zł. Sprawdź ile uda się Tobie ? Pewnie niebawem zamknę możliwość darmowego zapisu, dlatego wykorzystaj okazję już teraz. Formularz zapisu na poradnik znajdziesz na :

www.michalszafranski.pl/e/jak-oszedzac-energie-i-czas

Zacznij oszczędzać energię, czas i pieniądze już od dziś.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

One thought on “Jak oszczędzać energię ?”

  1. Rynek kredytowy, w szczególności rynek „chwilówek” zmienia się dynamicznie. Aby wybrać najbardziej optymalną opcje polecam wybrać się do banków i instytucji finansowych (tych działających dłużej niż 3 lata) w pobliżu. Rozpoczynając rozmowę informować, że sonduje Pan możliwości uzyskania pożyczki i chce Pan porównać wszystkie opcje. To od razu powinno wywołać u pracownika banku refleksje, że jest Pan świadomym pożyczkobiorcą. Po tym jak zostanie przygotowana oferta proszę zapytać czy to jest ostateczna oferta, którą można porównać z innymi.
    Porównując oferty proszę wziąć kalkulator i pomnożyć liczbę rat i wartość raty, a następnie dodać wszystkie koszty pośrednie. Niech nie mylą hasła „niskie raty, np. kilkanaście złotych”, kwestia ile tych rat. Niech wygrają liczby!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *