Jak oszczędzać energię ?

0 komentarzy

Dziś pokaże Ci sposoby, jak oszczędzać energię w swoim domu. Zdziwi Cię, ile pieniędzy można zaoszczędzić dzięki nawykom oszczędzania energii. Pomyśl, na co wydasz dodatkowe pieniądze.

Sposoby, jak oszczędzać energię elektryczną

Zanim podzielę się z Tobą skutecznymi sposobami, jak oszczędzać energię, czas i pieniądze w swoim domu, poznaj kilka sprawdzonych metod i potraktuje je jako rozgrzewkę oraz trening pozytywnych nawyków, które przydadzą się w przyszłości.

  1. Wiele się o tym mówi, niestety wiele osób to bagatelizuje. Może czas wyłączać nieużywane urządzenia w stanie czuwania, oraz na noc. Wynik oszczędzania energii w skali całego domu, może Cię pozytywnie zaskoczyć.
  2. Teraz coś z mojego podwórka. Komputery przenośne tzw. laptopy zużywają ok. 85 % energii elektrycznej mniej niż tradycyjne komputery stacjonarne. Ekran ciekłokrystaliczny potrzebuje do działania ok. 30% mocy mniej, w stosunku do teleskopu.
  3. Podczas gotowania wody nie napełniaj całego czajnika. Gotuj tyle, ile jest Ci potrzebne. Będzie zdecydowanie szybciej i taniej. Dodatkowo czajniki elektryczne są bardziej ekonomiczne od gazowych.
  4. Pamiętaj, aby dopasować palnik do denka garnka, w którym gotujesz. Potrawy są szybciej gotowe i nie ma utraty energii.
  5. Postaraj się zmniejszyć temperaturę prania i dostosuj ją do ubrań. I pamiętaj o napełnieniu całego bębna.

To tylko niektóre sprawdzone sposoby na oszczędzanie energii. Dlatego teraz czas na zdecydowanie większe oszczędności energii i pieniędzy, które zamiast na konto zakładu energetycznego, pozostaną w Twojej kieszeni. Pojedyncze oszczędności w skali roku mogą zaskoczyć Cię ogromem wielkości.

jak oszczędzać energie

Aby bogacić się nie musisz wcale zarabiać więcej, a wydawać mniej. I to wszystko dzięki nawykom.

Oszczędzanie energii krok po kroku

Uruchomiłem zapisy na nowy Poradnik „8 kroków oszczędzania energii, czasu i pieniędzy”, w którym prezentuje praktyczne sposoby na oszczędzanie dzięki nawykom. Najlepsi zaoszczędzili blisko 200 zł. Sprawdź ile uda się Tobie ? Pewnie niebawem zamknę możliwość darmowego zapisu, dlatego wykorzystaj okazję już teraz. Formularz zapisu na poradnik znajdziesz na :

www.jak-oszczedzac-energie.kursa.pl

Zacznij oszczędzać energię, czas i pieniądze już od dziś.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …

Kategorie:

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozmowy wideo przez Hangouts

Ostatnio bardzo popularne stały się rozmowy wideo i telekonferencje. Powszechnie wykorzystuje Skype, ale korzystam również z Hangouts. Jest to kolejna...

Zamknij