instruktor boccia

Zajęcia prowadzi Michał Szafrański – instruktor bocci, Polskiego Związku Bocci, oraz bule (petanque), klasy III. Boccia to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu i forma aktywnego spędzania czasu przez osoby w różnym wieku i różnej sprawności. Proste zasady i wiele rozwiązań taktycznych sprawia, że boccia daje radości dzieciom, młodzieży, seniorom oraz osobom niepełnosprawnych.

Instruktor boccia zaprasza na zajęcia

Boccia znana również pod nazwą bule, polega na rzutach specjalnymi (lekkimi)  bilami w taki sposób, aby nasze bile znajdowały się bliżej bili bazowej (białej). Oczywiście nasze bile muszą być bliżej białej od bil przeciwnika. Do rozgrywek wykorzystuje się bile o wadze 270 g. Treningi prowadzone są na parkiecie o wymiarach min. 10 m. na 6 m. (boisko profesjonalne ma wymiary 12 x 6 m).

boccia bile

Zajęcia w boccie poprzedzane są krótką rozgrzewką, dostosowaną do możliwości uczestników. Następnie uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami. Po instruktażu następuje pełna emocji, zabawy  i sportowej rywalizacji rozgrywka. Szczególne radosne są momenty, kiedy rozentuzjazmowana grupa najmłodszych uczestników zajęć krzyczy : „jeszcze jedna partia…”.

instruktor boccia

Zajęcia boccia

Jestem certyfikowanym instruktorem boccia jak również mistrzem Polski w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą osób niepełnosprawnych. Zapraszam do kontaktu i zapisów na zajęcia boccia nie tylko we Włoszczowie. Zajęcia mogą stać się również innowacyjnym elementem programu kolonii, czy obozów dla dzieci. Posiadam własny sprzęt i niezbędne akcesoria. Zapraszam do rywalizacji poprzez zabawę…

Ciekawą alternatywą dla „kulek z materiału” są ich metalowe odpowiedniki i gra zwana bule, albo petanque. Zasady podobne, zabawa również. Jednak petanque to forma aktywności przeznaczona dla młodzieży i osób dorosłych. Czyli jednym słowem dla każdego coś ciekawego…

Jeżeli szukasz innowacyjnej formy spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież podczas kolonii, wycieczek i obozów, zainteresować Cię mogą również zajęcia z robotyki dla dzieci. Więcej na temat tych innowacyjnych zajęć nauki przyszłości możesz poczytać tutaj.

Kontakt w sprawie zajęć boccia, bule, czy petanque : 514 350 310

michał szafrański

Zapraszam do kontaktu i zapisów
Michał Szafrański

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *