Czy telefony znikną ?

0 komentarzy

Ciekawe czy zgodzisz się ze stwierdzeniem Martina Coopera (uznawanego za wynalazcę telefonu komórkowego), który podczas tegorocznych targów w Barcelonie, podkreślił że telefony i smartfony znikną w przyszłości, a zostaną zastąpione przez cyborgizację.

Jak podaje Telepolis podczas technologicznego wydarzenia w Hiszpanii Martin Cooper zwrócił uwagę na oczywistą prawdę, którą każdy pewnie zna. Podkreślił, że dzięki temu, że telefony stały się wielofunkcyjne (są telefonem, aparatem, komputerem, notatnikiem, organizatorem itp) staliśmy się od nich uzależnieni. Długotrwałe wpatrywanie się w ekran wpływa niekorzystnie na Nasz zwrot oraz np. górny odcinek kręgosłupa. Samo trzymanie telefonu przy uchu wymusza na Nas nienaturalny i uciążliwy chwyt.

czy telefony znikną

Według Coopera telefon zostanie w przyszłości zastąpiony chipami, wszczepionymi w ciało. Odniósł się również do samego ładowania takiego urządzenie w Naszym ciele. Uznał, że będziemy ładować akumulator korzystając z energii gromadzonej w Nas.

Nasuwa się jedno pytanie. Co bardziej Nam zaszkodzi. Czy korzystanie z telefonu, we współczesny sposób, czy ewentualne ciało obce w przyszłości ?! Bez wątpienia aktywne wykorzystanie telefonu w biznesie i nie tylko to dziś konieczność i postęp. A Ty do czego wykorzystujesz swojego smarfona i ile czasu z nim spędzasz każdego dnia ?

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
 

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …
 

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *