Budowanie relacji

Wielu marketingowców powtarza, że lista adresowa jest najważniejsza. „Należy budować jak największą listę adresową”. Zgoda lista jest ważna, ale równie ważne jest według mnie budowanie relacji z tą listą. Za każdym adresem stoi człowiek, z którym powinieneś zbudować więź, pozytywną relację.

Duża lista to skarb, ale przede wszystkim powinna być ona tematyczna i powinieneś robić wszystko, aby ona „żyła”. Wiem, że trudno jest być przyjacielem dla 1000 osób z listy, ale ja wolałbym mieć listę 50 osób z którymi utrzymuje relację, niż 10 000 przypadkowych subskrybentów. Dlatego daj się poznać swojej liście już od dziś. Nie zaczynaj od oferty, a nawiąż pozytywne relacje.

Budowanie relacji : Blog

Idealnym miejsce na budowanie relacji jest posiadanie własnego bloga ( jeśli nie wiesz jak go założyć to polecam artykuł jak założyć bloga ). Ja traktuje swoje blogi jak gazety, w których jestem redaktorem. Informację na nim publikowane docierają do setek osób dziennie. To idealna  i moja ulubiona forma kontaktu i budowania relacji z potencjalnymi partnerami. Dodatkowym atutem jest język postów, publikowanych na blogu. Dozwolona, a nawet pożądana jest luźna forma, tak jak podczas rozmowy przez telefon z kolegą, czy koleżanką. Oczywiście, jeśli chcemy aby nasza twórczość przyniosła oczekiwane rezultaty artykuły muszą być również praktyczne i merytoryczne oraz być odpowiednio skonstruowane. Ale o tym później.

Budowanie relacji : Portale społecznościowe

Portale społecznościowe opanowały internet. Ktoś nawet powiedział, że jak Cię nie ma na Facebooku to nie żyjesz. Dla mnie to troszkę przesada, ale niewątpliwie portale społecznościowe powinny być dla Ciebie narzędziem do budowania relacji. Mało tego, Twoim znajomi to osoby, które znasz i kontakt z nimi jest pewnie czystą przyjemnością (oczywiście nie ze wszystkimi :)). Jeśli będziesz aktywny i będziesz „karmił” swoją społeczność praktycznymi i wartościowymi materiałami to stworzysz tzw. efekt kuli śnieżnej – przecież Twoi znajomi mają swoich znajomych, dzięki temu informacja może dotrzeć łatwo i przede wszystkim naturalnie nawet do kilkuset osób.

Możesz również być aktywny w grupach tematycznych i tam poznawać osoby, które mają podobne zainteresowania. Nie rób tego często (obawa o blokadę Twojego konta), ale od czasu do czasu możesz wysłać prywatną wiadomość do osób związanych z grupą tematyczną. „Cześć śledząc Twoje wpisy zauważyłem, że masz podobne zainteresowania – może wymienimy doświadczenia…” może być pierwszym krokiem do nawiązania kolejnej pozytywnej relacji i znajomości.

Forum dyskusyjne, a budowanie relacji

Forum to podobnie jak blog doskonałe pole do popisu dla Ciebie i zaprezentowania Twojej wiedzy i umiejętności szerszemu gronu. Zazwyczaj fora skupiają internautów z wybranej dziedziny. Znajdują się tam zarówno prawdziwi pasjonaci jak i osoby początkujące. To Twoja szansa. Pomoc osobom początkującym to początek budowania relacji. Wyrastasz dzięki temu w oczach laików danego tematu do roli eksperta, a wiadomo eksperta się szanuje i docenia. Zapewne szanujesz osoby, które w jakiś sposób Ci w życiu pomogły ?! Uwierz mi miło przeczytać e-maila z podziękowaniem na pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu. Ten e-mail może być pierwszym krokiem kolejnej, pozytywnej relacji.

Webinary, ekstraklasa budowania relacji

Webinary, czyli prezentacje online to bardzo skuteczne narzędzia do budowania relacji w internecie. Budowanie pozytywnych relacji za pomocą webinarów wymaga już nieco więcej pracy. Przede wszystkim musisz mieć opracowaną wartościową prezentację na wybrany temat. Jeśli nie wiesz na jaki, to zastanów się jaki problem może mieć Twoja grupa docelowa i opracuj materiał, który krok po kroku rozwiązuje ten problem.

budowanie relacji

Kolejnym elementem jest posiadanie pokoju konferencyjnego. Jeśli chcesz mieć swój własny pokój konferencyjny, to zapraszam Cię o kontaktu, a pokaże Ci dostępne możliwości w tym zakresie. Możesz organizować konferencje płatne jak i darmowe. Webinary to korzyści dla każdego, ponieważ Twoi widzowie mają możliwość zdobycia wartościowej wiedzy, bez konieczności wychodzenia z domu, a Ty masz możliwość błyskawicznego budowania kolejnych, pozytywnych relacji i przekazywania informacji.

Szkolenia stacjonarne to liga mistrzów budowania relacji

Doświadczenia zdobyte podczas webinariów możesz wykorzystać na szkoleniach stacjonarnych i rozmowach na żywo. Takie spotkania to zdecydowanie wyższa szkoła jazdy, dlatego zanim zainaugurujesz karierę wykładowcy i trenera musisz być mistrzem powyższych metod budowania relacji. Nie muszę dodawać, że organizacja szkolenia stacjonarnego wymaga nie tylko pieniędzy lecz również umiejętności organizacyjnych. Kluczowe jest również opanowanie stresu i talent interesującego mówcy. Szkolenie stacjonarne to odważny krok, lecz absolutnie możliwy do wykonania przy uwzględnieniu kilku kluczowych elementów.

==================================================================

Dlaczego tracą klientów bo nie angażują się w marketing w internecie ? Zajrzyj www.bizneso.eu i przenieś swój biznes do internetu.

==================================================================

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …
Dziękuję za polubienia i udostępnienia
Twittnij o tym arykule
Subskrybuj mój kanał YouTube
Dodaj Google+
RSS

jak pozycjonować stronę internetową

Bestseller Dnia

zBLOGowani.pl
  1. Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...
  2. Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.
  3. Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.

Bądź na bieżąco z nowościami. Dołącz do mojej społeczności

Przeczytaj poprzedni wpis:
Strona przechwytująca

Jeśli chcesz budować swoją pozycję w internecie i myśleć o biznesie w sieci musisz rozpocząć budowę tzw. listy adresowej, czyli...

Zamknij