Wniosek do budżetu Powiatu Włoszczowskiego

0 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 3 września 2021 autor Michał Szafrański

Po otrzymaniu odpowiedzi z Urzędu Wojewódzkiego oraz sugestii płynącej w tej odpowiedzi, skierowałem wniosek do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, z prośbą o wykonanie drogi powiatowej w z Wymysłowa w kierunku Ludyni oraz przepustów na drodze powiatowej w Rząbcu.

Tak jak o wykonanie potrzebnych od kilku lat przepustów jestem dziwnie spokojny, tak w sprawie drogi powiatowej pozwólcie, że napiszę kilka zdań. Po dwóch latach interweniowania w tej sprawie w połowie 2017 zapaliło się małe, zielone światło, a mianowicie ze strony Powiatu Włoszczowskiego popłynęła deklaracja, że w przypadku pojawienia się środków zewnętrznych, droga ma szansę na realizację. Taką szansę dawał fakt ciągłego zalewania, tego bądź co bądź odcinka gruntowej drogi. Niestety w opinii Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej deszcz, w badanym dniu nie miał charakteru opadu nawalnego i tym samym nie można wnioskować o wsparcie środkami zewnętrznymi, a jedynie samorządowymi.

Tutaj nasuwa się pytanie, jak musi padać i jaka woda musi zalać tą drogę, aby udało się zrealizować tą inwestycje, której zasadność wielokrotnie udowadniałem i jest poparte blisko 400 podpisami mieszkańców kilku miejscowości (Wymysłów, Nieznanowice, Rząbiec, Ludynia) i dwóch gmin (Włoszczowa i Krasocin) ?!

Natura sportowca nie pozwala mi się poddawać, dlatego takie pytanie zadam każdej stronie, która ma wpływ na realizację tej drogi. O odpowiedziach będę Was informował.

Z przytaczaną odpowiedzią Urzędu Wojewódzkiego w tej sprawie można zapoznać się poniżej:

michał szafrański

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

PS: Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę bardzo wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.