Bardzo wielu młodych przedsiębiorców pyta mnie o to, który znam jakiś program do faktur. Można oczywiście korzystać z darmowych rozwiązań (ograniczony do kilku faktur miesięcznie) i jeżeli, tyle wystawia to polecam takie rozwiązanie. Bez problemu znajdziesz jakiś godny uwagi – jeże nie to napisz do mnie, a polecę Ci jakiś program do bezpłatnych faktur.

Program do faktur online

Co jeśli jest to więcej niż kilka faktur miesięcznie ? W takim przypadku warto wybrać jakieś relatywnie tanie rozwiązanie. Bez wątpienia zaletą płatnego programu do faktur, jest:

  • brak konieczności zapamiętywania numeru kolejnej faktury,
  • automatyczne wypełnienie danych Twojej firmy. Wystarczy wypisać dane klienta, uzupełnić produkt/usługę, cenę, ilość, sposób zapłaty i GOTOWE.
  • zakup programu do faktur to oczywiście koszt Twojej działalności – który obniży podatek.
  • tworzenie faktur możliwe, z każdego miejsca – wystarczy tylko Internet w telefonie,
  • możliwość wysyłki faktur e-mailem do klienta, bezpośrednio po stworzeniu faktury. Przypominam, że od kilku lat nie musisz podpisywać i opieczętowywać faktur.
program do faktur
Program do faktur – Michał Szafrański

Jaki program wybrać ? Analizowałem kilka i na początek najbardziej intuicyjny wydaje się program fakturownia.pl, który cenię właśnie za intuicyjność. Zdaje sobie sprawę, że na początku działalności ciężko jest pilnować kolejnych numerów faktur, czy samodzielnego liczenia VATu od kwot netto, pilnowaniu limitu bezpłatnych faktur itp. Już za kilka złotych miesięcznie, to Fakturownia pilnuje to wszystko za Ciebie.

Jak założyć program do faktur

Aby rozpocząć wystawianie faktur online wykonaj kilka prostych kroków:

  1. Zarejestruj konto i zaloguj się na fakturownia.pl i uzupełnij profil o dane Twojej firmy.
  2. Za pomocą przycisku +Faktura dodasz nową fakturę.
  3. Numer i data faktury oraz dane Twojej firmy uzupełnią się automatycznie. Tobie pozostaje tylko wprowadzić dane klienta i to co sprzedajesz. Poniżej wybierz sposób zapłaty i ewentualny odroczony termin zapłaty.

Dzięki podobnym narzędziom fakturowanie online jest naprawdę proste. Wystarczy kilka faktur i dojdziesz do wprawy – jestem o tym przekonany. Teraz już wiesz, czy znam jakiś program do faktur godny polecenia. Jeśli oczywiście masz jakie pytania, w kwestii wystawiania faktur zapraszam do kontaktu.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Spodobał Ci się ten materiał i okazał się dla Ciebie pomocny ?! Chcesz, abym publikował częściej i więcej … Zapraszam do wsparcia projektów pomocy marketingowej dla mikroprzedsiębiorców i edukacji finansowej dzieci i młodzieży…

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub moją stronę i udostępnij info znajomym …

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *