Ostatnio bardzo popularne stały się rozmowy wideo i telekonferencje. Powszechnie wykorzystuje Skype, ale korzystam również z Hangouts. Jest to kolejna praktyczna aplikacja Google. Aby skorzystać z tego narzędzia niezbędne jest konto Google. Jeśli nie wiesz jak założyć pocztę e-mail w Google z łatwością znajdziesz na moim blogu praktyczny artykuł. Oprócz tego musisz posiadać konta Google+, którego założenie jest darmowe dla posiadaczy kont Gmail (Google).

Hangouts, czyli rozmowy wideo przez internet

Jak już pisałem korzystam z narzędzia zwanego Hangouts. Prowadzę rozmowy wideo z moimi partnerami biznesowymi i nie tylko. Z łatwością mogę przeprowadzić szkolenie online. Hangouts daje również możliwość aktywnego udziału w telekonferencji nie tylko prowadzącemu, ale również słuchaczom.

rozmowy wideo

Pozwól, że teraz wspólnie założymy Twój pierwszy Haugouts:

  1. Zaloguj się na swoje Haugouts, (jedno z narzędzi Google).
  2. W prawym, górnym rogu Panelu pojawi się odnośnik do Hougouts (z zieloną ikonką).
  3. Kliknij przycisk Rozpocznij Hangouts party. W nowym oknie otworzy się strona Twojego pokoju. Możesz zapraszać do niego uczestników rozmowy wideo poprzez skopiowanie linku do Twojego pokoju.
  4. Pamiętaj o tym, że pokój ma pewne ograniczenia i im więcej osób zaprosisz, tym mogą pojawić się większe problemy w przekazie. Zadbaj o to, aby każdy potencjalny uczestnik spotkania miał założone Konto Google.

Pamiętaj również o tym, że to jest konferencja na żywo, więc zanim otworzysz swój pokój i zaczniesz prezentować własny materiał zadbaj o odpowiednie nagłośnienie i kamerę.

Spotkanie online czyli grupowe rozmowy wideo

Jeżeli chcesz organizować spotkania online dla klientów, czy przyjaciół i nadal masz problemy z konfiguracją Hangoust zapraszam do kontaktu i współpracy. Wspólnie założymy Twój wideoczat. Zapraszam Cię również do uczestnictwa w moich konferencjach online i wykorzystywania prezentowanej na nich wiedzy z zakresu marketingu i biznesu internetowego.

Hangoust : strategie marketingowe w Internecie

Jeden z ostatnich z moich Hangoust był poświęcony strategią marketingowych w Internecie. Ostatnio blogowanie i marketing w Facebooku stało się bardzo popularne, dlatego postanowiłem opracować materiał jak każdy może wdrażać internetowy marketing w biznesie

Hangoust to jedno z narzędzi do, które pozwala zorganizować niewielki webinar dla znajomych. Korzystając z okazji zapraszam na darmowy webinar marketingowy www.trenermarketingu.pl. Do usłyszenia

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *