Jak założyć email ?

0 2 komentarzy

Dawniej były listy i skrzynki pocztowe, jeszcze dawniej gołębie pocztowe, dziś są e-maile i poczty elektroniczne. To rozwiązanie zdecydowanie przyspiesza komunikację. Przekonaj się jak założyć email krok po roku.

Jak założyć email, czyli pocztę elektroniczną ?

Pozwól, że to jak założyć email, zaprezentuje Ci na podstawie darmowej poczty Gmail. Do założenia emaila wystarczą umiejętności podstawowej obsługi myszki i klawiatury oraz Internetu. Wygrałem Gmail, ponieważ daje on dodatkowe możliwości (wirtualny dysk, dostęp do konta YouTube, Kalendarz i nie tylko).

jak założyć e-mailaZacznij od odwiedzania strony www.gmail.com, następnie w dolnej części strony znajduje się odnośnik Utwórz konto. Uzupełnij formularz Imię, Nazwisko, nazwę użytkownika (login), hasło (pamiętaj, aby nie było zbyt proste. Używaj wielkich i małych liter, liczb lub znaków specjalnych). Dodaj dodatkowe dane weryfikujące i ciesz się możliwościami konta Google. Możesz zalogować się do swojego e-mail z adresu www.gmail.com.

Mam nadzieję, że ten praktyczny materiał pomógł Ci w założeniu Twojego osobistego e-maila. W Internecie można korzystać również z innych sprawdzonych, popularnych, darmowych kont poczty elektronicznej takich jak : poczta Gmail , Poczta WP , poczta Onet czy inni operatorzy kont poczty elektronicznej.

Można również skonfigurować pocztę na własnym serwerze i pod własną domeną np:

kontakt@michalszafranski.pl

… ale to już zadanie dla bardziej doświadczonych Internautów. Poczta elektroniczna to podstawowe narzędzie marketingu w Internecie. Konto Gmail daje możliwość utworzenia konta na YouTube i prezentacji materiałów wideo.

Jak zabezpieczyć konto e-mail ?

Pokaże Ci dodatkowo sposób jak zabezpieczyć swoje konto e-mail na gmailu przed włamaniem. Żaden sposób nie jest w pełni bezpieczny, ale można podjąć działania, aby zwiększyć bezpieczeństwo Twojej poczty. W tym celu należy aktywować weryfikacje dwuetapową. W tym celu zaloguj się na pocztę gmail, po czym kliknij w ten link. Postępuj zgodnie z instrukcją podając swój numer telefonu, na który będzie przychodził kod podczas logowania na pocztę.

Odwiedź www.trenermarketingu.pl i sprawdź do czego wykorzystuje Gmaila w marketingu w Internecie

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Kategorie:

2 thoughts on “Jak założyć email ?”

  1. alexszswechlikspl pisze:

    dzięki naprawde

    1. Cieszę się, że mogłem pomóc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *