Rozmawialiśmy o sytuacji włoszczowskiego szpitala

0 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 3 września 2021 autor Michał Szafrański

Miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Na spotkaniu oprócz przedstawicieli Zarządu Powiatu był Dyrektor włoszczowskiego szpitala Pan Rafał Krupa, który zaprezentował trudną sytuację we Włoszczowskiej placówce. Była okazja do zadawania pytań, z której to okazji skorzystałem.

Pytałem o możliwości zapewnienia dodatkowych przychodów dla jednostki ze strony Ministerstwa. Dyrektor wspomniał też o możliwej organizacji poradni neurologicznej – tak ważnej dla osób niepełnosprawnych i nie tylko. Są plany aby zorganizować takowe wsparcie w Szpitalu w lipcu. Na spotkaniu poruszany został temat wynagradzania kadry wspierającej lekarzy. Może warto w tym względzie sięgnąć po absolwentów uczelni medycznych albo paramedycznych, nie tylko jeśli chodzi o lekarzy, ale też próbę uzupełnienia braków kadrowych w pozostałych gałęziach szpitala.

Foto: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie

W sprawach różnych (nie dotyczących szpitala) podjąłem kwestię braku oznakowania na wysadzinie zamontowanej na drodze powiatowej w Woli Wiśniowej. Dziękując za podjęte działania, w zakresie poprawy bezpieczeństwa na tej drodze, wskazywałem również na głosy mieszkańców, którzy nie byli zadowoleni z formy samej wysadziny. Jak udało mi się ustalić przyjęta forma jest związana z kategorią drogi powiatowej (nie da się zamontować innego progu na drodze tej kategorii). Co do oznakowania pionowego – wysadziny zostaną oznakowane na biało w najbliższych dniach.

michał szafrański

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

PS: Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę bardzo wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.