Parlament osób niepełnosprawnych w Brukseli

0 komentarzy

Wczoraj miałem przyjemność reprezentowania województwa świętokrzyskiego podczas 4 Parlamentu Europejskiego Osób Niepełnosprawnych w Brukseli. Raz na 5 lat osoby niepełnosprawne i osoby zaangażowane na rzecz ich praw, z całej europy spotykają się, aby dyskutować nad problemami i sposobami ich rozwiązywania. Jak można było się przekonać. Jak mogłem się przekonać w całej Europie nie ma idealnego modelu na zaspokojenie wszystkich potrzeb środowiska osób niepełnosprawnych.

Rynek pracy osób niepełnosprawnych

Europejski Parlament Osób Niepełnosprawnych to doskonała okazja do prezentacji doświadczeń krajów członkowskich, w zakresie praw, obowiązków, dostępności infrastruktury, edukacji, transportu czy rynku pracy osób niepełnosprawnych. To również okazja do prac nad Europejską Strategią Niepełnosprawności na lata 2020-2030. Mamy nadzieję, że wnioski płynące ze spotkania w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego, będą brane pod uwagę, podczas jej tworzenia.

parlament osób niepełnosprawnych

W Parlamencie osób niepełnosprawnych w Brukseli Foto Michał Szafrański

Osobiście uważam, że Parlament Europejski powinien więcej pasji i zaangażowanie skierować na m.in. poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych we wszystkich krajach członkowskich, aniżeli strofowanie Polski – czego aktualnie doświadczamy jako kraj.

Branżowy akcent wizyty w Brukseli

Po obradach był czas na małe zwiedzanie. Nieopodal Parlamentu jest Muzeum Historii Europy. Jednym z eksponatów, który zawodowo mnie najbardziej zainteresował był oczywiście … komputer, który kilkadziesiąt lat temu był prawdziwym luksusem. W takim momencie przychodzi refleksja jak radziły sobie firmy marketingowe 30 lat temu.

Nie mogłem również ominąć części poświęconej historii II wojny światowej – jak wiecie jednej z moich pasji.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …

Kategorie:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Praca zdalna

Czytasz tą wiadomość, więc interesuje Cię dodatkowa praca zdalna przez Internet, jednak jeżeli jesteś osobą, która szuka tysięcy za "nic...

Zamknij