Mapa myśli : darmowe mapy myśli

W mojej głowie kłębi się szereg myśli i pomysłów na kolejne, praktyczne poradniki i materiały, które mam nadzieję pomagają nie tylko mnie, ale i Tobie. Zawsze mam pod ręką karteczki, na których utrwalam swoje myśli – aby nie umknęły. Teraz pomocna jest dla mnie internetowa mapa myśli.

polub

youtube facebook

Co to jest Mapa myśli?

Aby usystematyzować koncepcję na kolejne materiały używam programu do tworzenia map myśli. Jest to narzędzie internetowe, w którym mogę w dowolny sposób „wiązać” wątki tak, aby powstał przejrzysty plan moich działań. Pełna mapa myśli to sieć powiązań obrazująca cały front prac. Sporządzenie harmonogramu działania skraca czas jaki poświęcam na stworzenie programu, poradnika, kursu, czy nawet artykułu. Zobrazuje to na przykładzie tego artykułu. Myśl główna to mapa myśli.

Darmowe mapy myśli

Dostępne są również płatne mapy myśli (posiadające większą ilość funkcji), na początek wystarczy nam funkcjonalność darmowego narzędzia do tworzenia Map Myśli – Xmind

www.xmind.net

Tworzenie map myśli ?

Przykładową mapę będziemy tworzyć z wykorzystaniem wspomnianego programu Xmind. Będzie to mapa myśli tego artykułu. Tworzenie map myśli jest bardzo proste. Zaraz przekonasz się jak bardzo:

  1. Dodaj myśl przewodnią, np: „Mapa myśli”
  2. Dodaj myśli podrzędne np: „Co to jest mapa myśli”, „Darmowe mapy myśli”, „Tworzenie map myśli”
  3. Rozwiń myśl podrzędną i dodaj słowa kluczowe, linki, pojedyncze wyrazy związane z tą myślą. Nie zważaj tutaj na chaos. Każda notka może się przecież przydać.

mapa myśli

Obraz z Mapy Myśli doskonale ilustruje nawet najbardziej złożone procesy, dlatego idealnie nadaje się do tworzenia notatek, szkoleń czy kursów. Jednak, aby urozmaicić prezentację wykorzystaj dodatkowe funkcję programu:

  • możesz zmienić wielkość czcionki oraz kolor czcionki i tła poszczególnych elementów,
  • możesz wstawić grafikę do poszczególnego elementu,
  • możesz zmienić układ prezentowania map myśli, oraz wygląd strzałek.

Pamiętaj, aby mapę myśli mieć cały czas pod ręką. Nigdy nie wiadomo co przyjdzie Ci do głowy. Na moim pulpicie mam plik z mapą myśli nazwany „Moje myśli”, gdzie na bieżąco rejestruję nowe myśli i pomysły, które przychodzą mi do głowy.

Mam nadzieje, że to narzędzie również i Tobie pozwoli usystematyzować swoje myśli i pomysły oraz usprawni Twoje działanie na co dzień.

Oczywiście możesz tworzyć mapy myśli na zwykłej kartce papieru. To dobry patent na notatki z zajęć szkolnych, czy wykładów na uczelni.

==================================================================

Swój kurs marketingowy www.bizneso.eu tworzyłem właśnie z pomocą mapy myśli

==================================================================

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …
Dziękuję za polubienia i udostępnienia
Twittnij o tym arykule
Subskrybuj mój kanał YouTube
Dodaj Google+
RSS

jak pozycjonować stronę internetową

Bestseller Dnia

zBLOGowani.pl
  1. Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...Warto zrobić plan dnia. Gdy go masz ... zmiany w organizacji pracy dostrzeżesz pierwszego dnia...
  2. Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.Jak zarobić na blogu siedząc w swoim fotelu.
  3. Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.Jak założyć bloga krok po kroku. Kurs internetowy który pokazuje jak można łatwo i szybko założyć bloga na Wordpress. Poznaj blogowanie. Pisanie bloga nigdy nie było tak proste.

Bądź na bieżąco z nowościami. Dołącz do mojej społeczności

Przeczytaj poprzedni wpis:
notatki
Notatki, czyli moc małych karteczek

Zastanów się ile krąży w Twojej głowy myśli? Niektóre są mało ważne, inne ważne, jeszcze inne genialne. Pomyśl tylko, ile...

Zamknij