Niemal codziennie wysyłam programy komputerowe czy szkolenia do klientów. Do niedawna nie zastanawiałem się co wybrać kurier, czy poczta, dla zwykłej koperty bąbelkowej. Po zmianach w cenniku Poczty Polskiej sprawa już nie jest tak oczywista.

Kurier czy poczta dla listów za pobraniem

Oczywiście dla paczek większych gabarytów ceny lekko się obniżyły, jednak dla mniejszych paczek wręcz przeciwnie. Dlatego właśnie zainteresowały mnie kurierskie przesyłki biznesowe. Ktoś może powiedzieć, że nadal kurier jest droższy od oferty poczty, ale czy na pewno ?! Lubię prezentować coś na liczbach. W moim przypadku różnica między kosztem wysyłki przesyłki za pobraniem, kurierskiej a pocztowej wynosi 1,60, na korzyść oferty poczty. Jednak jeśli policzę dojazd na pocztę (8 km), stratę czasu w kolejkach, to oferta kuriera, który odbiera przesyłkę staje się już atrakcyjniejsza, prawda ?

kurier czy poczta

W kalkulacjach warto zatem patrzeć na wszystkie koszty jakie musimy ponosi, zanim skusi Nas znikoma równica w cenie. Nawet małe oszczędności skalowane w ilościach sprzedaży sklepów eCommerce może miło zaskoczyć.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
 
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *