jak założyć firmę

Pokaże Ci dziś sposób jak założyć firmę krok po kroku. Chodź zakładanie firmy jest dziś mniej skomplikowane to ten, krótki poradnik poprowadzi Cię od A do Z do własnej firmy. Podpowiem od czego zacząć i gdzie udać się, aby wpisać się na listę przedsiębiorców.

Jak założyć firmę i wybrać jej nazwę?

Aby założyć działalność gospodarczą zastanów się na początku nad nazwą Twojej firmy. Zakładając, że będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza, masz kilka możliwości:

  • unikalna lub popularna nazwa – często spotyka się nazwy firm typu „Sklep u Michała”, gdzie Michał to imię właściciela, męża, albo np. syna. Często spotykane są unikalne nazwy tworzone na podstawie np. imienia i nazwiska np. „Michasia”. Może to być też nazwa całkowicie unikalna na bazie słowa kluczowego w innym języku np „Botas” (buty w języku hiszpański to właśnie botas).
  • słowo kluczowe w nazwie – pozostając w branży obuwniczej, nazwa Twojej firmy może zawierać słowo kluczowe plus oczywiście Twoje imię i nazwisko np: „Sklep obuwniczy Imię Nazwisko” lub „Buty Imię Nazwisko”. Ta forma rozwiewa wątpliwości co do tego, co mogą znaleźć u Ciebie potencjalni klienci.
  • strona internetowa w nazwie – dobrą praktyką może być nazwa firmy składająca się ze strony internetowej oraz Twoje imienia i nazwiska. Jeżeli nie masz jeszcze strony internetowej to polecam odwiedzenie www.michalszafranski.pl. Taka forma to okazja do promocji Twojej strony (jak również jej pozycjonowania) oraz zachęta do odwiedzenia Twojej strony przez osoby przeglądające firmy z branży.

Jak założyć działalność gospodarczą ?

Można oczywiście założyć firmę przez Internet, jednak dziś pokaże Ci jak założyć działalność gospodarczą w Urzędzie. Obiecuje, że to też jest proste i szybkie. Od Twojej firmy dzieli Cię już kilka kroków:

Krok 1 : Odwiedź Urząd Gminy i zapytaj o Wydział Działalności Gospodarczej lub zapytaj o Wydział, w którym rejestruje się swoją działalność. Na tym etapie przygotuj następujące dane:

  • Twoje dane jako właściciela (m.in NIP i PESEL oraz dane teleadresowe),
  • nazwa i siedziba firmy i dane kontaktowe firmy,
  • scharakteryzuj rodzaj działalności – wspólnie z pracownikiem Urzędu wybierzesz odpowiednie kody PKD – na podstawie tego, czy będzie zajmowała się Twoja firma.

Urzędowo przyporządkowany zostanie numer REGON. Musisz określić również datę rozpoczęcia działalności oraz początku obowiązku opłacania składek ZUS. Wniosek uzupełnij o dane Twojego Urzędu Skarbowego.

jak założyć firmę
Czy myślałeś kiedyś o tym, jak założyć firmę ?

Krok 2 : Zakładanie bankowego konta firmowego

Firma to opłaty i dochody. Jednym słowem obrót pieniędzy. Do funkcjonowania firmy potrzebujesz konta bankowego. Możesz założyć darmowe konto firmowe tutaj. Albo wybrać się do siedziby banku. W banku będzie potrzebował dokumenty rejestracyjne (Wpis do ewidencji działalności gospodarczej, nadania numer NIP i REGON).

Zanim założysz konto bankowe zamów pieczątkę bankową, na której dobrze jest umieścić oprócz obowiązkowych informacji także, adres e-mail lub stronę internetową. W taki sposób na wszystkich dokumentach zostanie Twoja wizytówka.

Zakładanie firmy, a Urząd Skarbowy

W celu nadania numeru NIP (jeżeli nie masz) udaj się do Urzędu Skarbowego. Dokonasz rejestracji jako Podatnika VAT (jeśli zdecydujesz się na taką formę) oraz wybierzesz formę opodatkowania. Informacje o formie opodatkowania również znajdziesz na moim blogu.

Gotowe. Na każdym etapie zakładania własnej działalności i na etapie jej rozwijania możesz liczyć na moją pomoc. Zapraszam więc do śmiałego kontaktu.

Czy wiesz już jak założyć firmę w jeden dzień, nie wychodząc z domu ?

==================================================================

Kompleksowa pomoc marketingowa, informatyczna i księgowa na www.michalszafranski.pl

==================================================================

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *