Przepraszam wszystkich za to, że tak długo nie pisałem. Ale niestety warunki atmosferyczne całkowicie sparaliżowały mi „domowe biuro”. Burza, piorun i problem gotowy. Czy wiesz jak zabezpieczyć komputer przed burzą i piorunami ?

Jak zabezpieczyć komputer ?

Pewnie nie jestem w tym problemie osamotniony. Na szczęście nie zostałem „podmyty”, ale wyładowanie atmosferyczne sprawiło, że muszę wymieniać praktycznie cały sprzęt komputerowy. Ale co tam najważniejsze, że znów będę mógł działać. Dziś chciałem napisać jak zabezpieczyć komputer przed burzą.

jak zabezpieczyć komputer przed burzą

Jedyne co pozytywne to, to że wykonuje zapis ważnych danych (robię kopie zapasowe) na dyskach zewnętrznych – pendrive. Dlatego sam ważnych danych nie straciłem. Jednak nie byłem już tak zdyscyplinowany, aby wyjąć kabel z sieci. Zachęcam do tego, aby poniższe porady, uzupełniać w komentarzach, o Wasze doświadczenia:

  • zapisuj ważne informacje na alternatywnych dyskach zewnętrznych np inny komputer, pendrive, tablet itp.
  • w momencie pierwszych grzmotów oraz na noc wyłączaj komputerowi zasilanie oraz wypnij go z sieci internetowej. Pamiętaj, że podłączone słuchawki, czy pendrive w momencie wyładowanie mogą posłużyć jak „lep na muchy”.

Czas wznowić blogowanie

Za kilka dni na blogu znów pojawią się ciekawe biznesowe artykuły. Zapraszam do komentowania moich tekstów, może znajdą się osoby, które doświadczyły skutków ostatnich nawałnic.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *