Dziś pokażę Ci sposoby na to, jak promować bloga i stronę internetową w sieci. Pewnie pamiętasz artykuł „o czym pisać bloga„, w którym zaprezentowałem tematy oraz pomysły na artykuły bloga. Teraz przychodzi czas na promocję bloga w Internecie i nie tylko. Oto kilka sprawdzonych metod.

Jak promować bloga w Internecie ?

Sposobem na to, jak promować bloga może być publikacja materiałów wideo i prowadzenie wideobloga. Postaraj się stworzyć filmik na podstawie artykułu na blogu. Takie nagranie wgraj na YouTube oraz opublikuj filmik w artykule (dodatkowy atut dla pozycjonowania artykułu w sieci).

jak promować bloga

Link do Twojego wpisu możesz dodać również na swoim Fanpage (o tym jak założyć własny Fanpage możesz poczytać tutaj). Każdy Twój fan dowie się, że opublikowałeś coś nowego. Pamiętaj, że każda osoba, która polubiła Twój Fanpage ma również swoich znajomych i tak wiadomość o Twoim artykule trafia do szerokiego grona potencjalnych czytelników. Nie zapominaj o innych portalach społecznościowych tj. Twitter, YouTube, Instagram, Linkedin  itd.

Udzielaj się aktywnie na forach tematycznych dla Twojej branże. Umieść w stopce (jeśli się uda) link do Twojego bloga. Buduj na forum pozycję eksperta. Wtedy Twoje posty będą chętnie czytane, a razem z nimi publikowany będzie link do Twojego bloga w stopce.

Dodaj bloga do katalogów. Możesz stworzyć listę wartościowych (wysoki PR) i darmowych katalogów, do których dodajesz link do swojego bloga, wraz z opisem i słowami kluczowymi.

Pytaj o możliwość publikowania gościnnych artykułach na innych blogach oraz serwisach z artykułami do przedruku.

Komentuj artykuły o podobnej tematyce. Wiele blogów i stron udostępnia możliwość komentowania i dodania linku autora komentarza. Oczywiście zadbaj o jakość i długość swojej opinii. Wpisy typu „fajny artykuł” z pewnością będą usuwane wraz z Twoim linkiem.

Możesz również zainwestować w skuteczne pozycjonowanie strony internetowej i zadbać o wysoką pozycję bloga w wyszukiwarce Google.

Nie możesz zapominać o tym, że dobry artykuł broni się sam. Więc zadbaj o ciekawą, praktyczną treść, przyjazny język i … ortografię.

Myślę, że już wiesz więcej na temat tego, jak promować bloga. Aby dowiedzieć się jeszcze więcej, mam dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość.

Kurs tworzenia i promowania bloga

Już dziś możesz zarezerwować ostatnie wolne miejsca na kurs internetowy „Jak założyć bloga”. Materiały krok po kroku pokazują jak założyć, prowadzić, promować i zarabiać na swojej stronie. Zapisów możesz dokonać na www.michalszafranski.pl/jak-zalozyc-bloga. Zapraszam Cię również do kontaktu ze mną i współpracy.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *