37 sesja Rady Miejskiej

0 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 3 września 2021 autor Michał Szafrański

Za mną 37 sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie. Głównymi tematami obrad były głosowanie nad absolutorium Burmistrza Gminy Włoszczowa. Gmina wesprze również Włoszczowski Szpital w zakupie sprzętu, urządzeń i wyposażenia medycznego ratującego życie dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Sporo emocji wywołało również głosowanie nad wynagrodzenia Burmistrza.

Foto: Urząd Gminy Włoszczowa

Ostatecznie przychyliłem się do apelu Burmistrza, który poprosił o przegłosowaniem Uchwały obniżające wynagrodzenia włodarza Naszej Gminy. Można dyskutować o wysokości pobieranego wynagrodzenia (czy jest ono odpowiednie, zbyt wysokie, czy zbyt niskie), jednak przychylam się do wyrażonej na sesji opinii Radnego Wacława Oblasa, który stwierdził, że Burmistrz swoją aktywnością nie zasłużył na karanie go, w postaci obniżania pensji. Dotychczasowa współpraca z Panem Burmistrzem układa się w mojej ocenie pozytywnie i przyniosła wiele owoców, no ale na ocenę zarówno pracy Burmistrza i swojej pozostaje nam czekać do jesiennych wyborów samorządowych.

Głosowałem również za udzieleniem absolutorium dla Burmistrza. Mogłem to uczynić w pełni świadomie, ponieważ jako członek Komisji Rewizyjnej analizowałem realizację budżetu za 2017, podczas prac Komisji.

Na poprzedzającej sesję Komisji złożyłem wniosek o wykonanie na drodze w kierunku Michałowa (sołectwo Wymysłów) mijanek, które umożliwią dojazd do Michałowa autobusów. Wykonanie mijanek to warunek, który umożliwi autobusom odbiór dzieci z Michałowa (dotychczas musiały one pokonywać ok. 1 km do przystanku w Wymysłowie). W odpowiedzi zostałem zapewniony, że mijanki zostaną wykonane przez rozpoczęciem roku.

michał szafrański

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

PS: Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę bardzo wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.