Nie trzeba nikomu chyba udowadniać, jak ważne są kompleksowe skuteczne usługi marketingowe dla firm i nie tylko. Pozycjonowanie, kreowanie pozytywnego wizerunku w Internecie, marketing szeptany, czy budowanie marki w świadomości internautów i potencjalnych klientów i partnerów.

Skuteczne usługi marketingowe w Internecie

Skuteczne usługi marketingowe w Internecie wpływają na wizerunek firmy. O firmie zaczyna się mówić i pisać w sieci, stale poszerza się liczba internautów, do których dociera informacja o produktach i usługach. Popularność strony firmowej w sieci oznacza więcej potencjalnych klientów, więcej zapytań ofertowych i więcej zamówień. A jak buduje się wizerunek w Internecie ?

Budowanie wizerunku w sieci

Budowanie wizerunku w sieci to bardzo złożony proces. Ostatnio zaobserwowałem duży nacisk na pozycjonowanie. Ktoś napisał, że liczą się linki, im więcej tym lepiej. Jednak nie jest tak do końca. Google już rozpoznaje nienaturalne publikowanie linków do stron. Coraz większa liczba stron podnosi stopień trudności wypozycjonowania witryny na pierwsze miejsca w wyszukiwarkach.

usługi marketingowe michał szafrański
Robimy marketing w Internecie

Jednak budowanie wizerunku w Internecie to nie tylko pozycjonowanie. Innymi słowy, tworząc kampanię marketingową należy skupić się również na generowaniu ruchu na stronie. Właścicielom stron internetowych zależy na tym, aby odwiedzały ją osoby potencjalnie zainteresowane ofertą, a nie przypadkowe. Dodatkowo należy zadbać o naturalność i unikalność dostarczonych treści w Internecie. Dopiero optymalne korzystanie z dostępnych narzędzi i metod promowania sprawia, że usługi marketingowe przynoszą oczekiwane rezultaty.

W praktyce schemat promocja www powinien opierać się na kilku filarach :

  • optymalizacja strony – mam tutaj na myśli optymalizacje samej strony internetowej pod kątem SEO. Strona powinna być łatwa w nawigacji, przyjazna wyszukiwarkom oraz użytkownikom,

  • blog – doskonałe narzędzie do budowania pozycji eksperta w branży,

  • media społecznościowe – dziel się swoimi umiejętnościami i informacjami ze znajomymi,

  • fora – forum to strona internetowa, tworząca społeczność osób zainteresowanych danym tematem, czy dziedziną. Podziel się swoją wiedzą w kręgu pasjonatów.

Należy pamiętać, że każda branża jest inna i wymaga indywidualnego podejścia i branżowej strategii marketingowej.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, że źle dobrany schemat działania podczas pozycjonowania strony firmowej może spowodować, że zostaniemy uznani za spamerów, a to „samobójstwo” dla pozytywnego wizerunku w Internecie. Chętnie porozmawiam na temat skutecznego doboru narzędzi i metod marketingowych dla stron firmowych i nie tylko.

Zajrzyj na www.michalszafranski.pl i sprawdź jak ściągnę ruch na Twoją stronę firmową

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *