robotyka dla dzieci

Kolejne zajęcia innowacyjnego projektu w Nieznanowicach, jak również w Powiecie Włoszczowskim. Zajęcia z robotyki dla dzieci, bo tym mowa to okazja do kreowania wśród dzieci umiejętności konstrukcyjne i programowania. Dziś tworzyliśmy robot wózka widłowego.

zajęcia z robotyki
Zajęcia z robotyki dla dzieci Foto: Michał Szafrański

Celem zajęć była konstrukcja i programowanie modelu robota wózka widłowego, którego zadaniem jest uniesienie modelu palety na widłach maszyny i przeniesienie jej z miejsca na miejsce. Dzięki modyfikacjom samego programu można zmieniać szybkość pracy robota, czy miejsce złożenia „palety”.

robotyka dla dzieci śmigłowiec
Tworzymy model robota wózka widłowego Foto: Michał Szafrański

Zarówno dla pierwszej jak i dla drugiej grupy są to dopiero początki dlatego ważne jest skupienie, koncentracja i dążenie do poprawiania powstających błędów zarówno konstrukcyjnych jak i programistycznych. Ale jak to mówią „uczymy się na błędach”.

robot wózka widłowego
Współpraca i zaangażowanie to nieodzowne elementy zajęć z robotyki Foto: Michał Szafrański

Zajęcia z robotyki dla dzieci

Zajęcia z robotyki były również okazją do poznania przez dzieci mechanizmów prawdziwych wózków widłowych. Kolejne zajęcia już niebawem i kolejny robot na tapecie.

polub

youtube facebook

Warsztaty pozalekcyjne z robotyki

Więcej na temat warsztatów z nauki przyszłości, można przeczytać na stronie www.michalszafranski.pl/robotyka-dla-dzieci, znajdziesz tam również formularz zapisu dzieci w wieku od 6 do 14 lat. W grudniu planowane są we Włoszczowie specjalne pokazy, na których kursanci zaprezentują swoje umiejętności i wiedzę w zakresie konstrukcji i programowania robotów. Już dziś serdecznie zapraszam!

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *