robotyka dla dzieci w Nieznanowicach

Dziś grupa z Nieznanowic tworzyła robot spychacza. Po krótkim wprowadzeniu kursanci zabrali się do konstruowania robota. Robotyka to nie tylko konstrukcja, ale też programowanie, dlatego po zakończeniu konstruowania czas włączyć program LEGO MINDSTORMS Education EV3.

Robotyka – lubię to!

Zadaniem skonstruowanego robota było oczyszczenie „zepchnięcie” z klocków, oznaczonego czarnym okręgiem pola. W tym celu zastosowaliśmy sensor koloru, po którego wykryciu robot zatrzymywał się, odwracał i wracał do środka okręgu.

robotyka dla dzieci w Nieznanowicach
Robotyka dla dzieci w Nieznanowicach Foto: Michał Szafrański

Zastosowanie naszego robota można porównać do nowoczesnych odkurzaczy, które wykrywają odległość (a nie kolor) i sprzątają bez obsługowo pomieszczenia. Pewnie już niebawem pojawią się i takie spychacze wykorzystywane w przemyśle, które za pomocą odpowiednich sensorów będą mogły wykonać pracę samodzielnie.

robot spychacza gotowy
Testujemy robota spychacza Foto: Michał Szafrański

Kto powiedział, że robotyka to domena mężczyzn ? Grupa dziewczyn z Nieznanowic do konstruuje i programuje na całego…

dziewczyny też programują
Dziewczyny też programują roboty Foto: Michał Szafrański

Zajęcia z robotyki w Nieznanowicach

Warsztaty z robotyki dla dzieci w Nieznanowicach są realizowane w ramach Projektu p.n. „Robotyka – lubię to” i są współfinansowane w ramach środków Fundacji Banku Zachodniego WBK. W ramach jednej z misji firmy michalszafranski.pl Michał Szafrański zajęcia prowadzone są przeze mnie w ramach wolontariatu. Wszystko dla dobra nauki i przyszłości najmłodszych. Projekt potrwa do września 2017! Więcej informacji na temat prowadzonych zajęć, można znaleźć na www.michalszafranski.pl/robotyka-dla-dzieci.

Jedną z misji firmy michalszafranski.pl Michał Szafrański jest działalność społeczna na rzecz rozwoju nauki i przedsiębiorczości. W związku z tym zdecydowałem się na prowadzenie warsztatów z robotyki w Nieznanowicach, w ramach wolontariatu. W przyszłości planuje kolejne akcje społeczne, w myśl zasady dobro powraca.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *