Od początku roku, kilku klientów dostarczyło mi do rozliczenia paragon fiskalny. Oczywiście może być to faktura uproszczona, ale od 1 stycznia 2020, aby móc wliczyć w koszty taki dokument, trzeba spełni określone warunki. O tym właśnie będzie wpis paragon fiskalny z NIP.

Paragon fiskalny z NIP a VAT

Od początku roku 2020, aby można było odliczyć podatek VAT z paragonu fiskalnego musi on posiadać NIP nabywcy. Paragon taki nie może również przekraczać kwoty 450 zł. Ponadto należy spełniać podstawowe warunki umożliwiające wpisanie tego wydatku w koszty.

paragon fiskalny z nip

Co jeśli paragon przekracza kwotę 450 zł ? Zanim przekażesz go księgowemu, poproś sprzedawcę o wystawienie faktury, na jego podstawie.

Spełnienie powyższych warunku jest koniecznie również do zaliczenia wydatku na paragonie fiskalnym, do kosztów uzyskania przychodu z działalności.

Dziś było krótko, ale mam nadzieje, że już wiesz jak rozliczyć paragon fiskalny. Jeśli potrzebujesz wsparcia księgowego to zapraszam do kontaktu, a jeśli spodobał Ci się ten materiał zapraszam do jego polubienia, a zapis na darmowy biuletyn sprawi, że nie ominie Cię kolejny praktyczny materiał.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *