Po tym jak opublikowałem informacje, że włączyliśmy się do akcji #szyjemypomoc i zaczęliśmy szyć maseczki, otrzymałem wiele pytań, które sprowadzały się do jednego. Jak uszyć maseczkę ochronną, skąd wziąć materiał. W tym materiale podpowiemy jak my szyjemy maseczki, bez większego doświadczenia, z ogromnymi chęciami wsparcia.

Jak uszyć maseczkę ochronną krok po kroku

Zainspirowani postawą Pań ze Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, Pań z Motyczna, czy Konieczna oraz wszystkich którzy szyją w domach. Sposób szycia dopracowany z pomysłów Pani Oli Rydzek i Ewy Kędzierskiej. Maseczki szyje moja mama Irena ( ja tu tylko kroje 🙂 ), a robi to tak:

  1. Przygotowuje kawałek bawełny o wymiarach 20 x 40 cm i go obszywamy
  2. Robimy małe zakładki na węższych krawędziach (ok. 1 cm) i przeszywamy
  3. Kolejny krok to jedna zakładka na 3 cm
  4. Wszywamy gumkę ok. 21 cm lub jak ktoś chce zrobić troczki to taśmę bawełnianą
  5. Wywracamy maseczkę na drugą stronę
  6. Robimy i zaszywamy trzy zakładki po ok. 1 cm i zaszywamy
  7. Maseczka ochronna gotowa

jak uszyć maseczkę

Proponuje sobie zrobić jedną sztukę, tak aby posprawdzać czy Ci wszystko pasuje. Możesz dokonywać oczywiście modyfikacji. Mam nadzieje, że już wiesz jak uszyć maseczkę ochronną. Wystarczą chęci…

Jak uszyć maseczkę i co dalej ?

Nasze maseczki powędrowały do Naszych bohaterów, czyli #dlamedykow pracowników służby zdrowia i pacjentów Szpitala Powiatowego we Włoszczowie. Jestem przekonamy że #wygramy walkę. Pamiętaj #zostanwdomu.

Pomagam w szyciu podczas przerwa w pracy nad aktualnym poradnikiem, Tarcza antykryzysowa a firma, która mam nadzieje stanie się miejscem dla informacji na temat wsparcia dla przedsiębiorców, w tym ciężkim dla gospodarki czasie. Będzie to ogólnodostępny materiał, nie tylko dla moich klientów.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
 
Będzie mi bardzo miło jak podeślesz dalej tą instrukcje. Zróbmy razem setki, albo tysiące podobnych maseczek. Chwalcie się swoimi dziełami w komentarzach…

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *