notatki

Zastanów się ile krąży w Twojej głowy myśli? Niektóre są mało ważne, inne ważne, jeszcze inne genialne. Pomyśl tylko, ile naszych myśli uciekło Ci z pamięci tylko dlatego, że polegałeś na swojej pamięci. Receptą są zwykłe notatki, tworzone na małych karteczkach.

„Zapamiętam, to przecież…”

…powtarzasz to sobie i co…? Okazuje się, że kolejne ważne myśli uciekły Ci z pamięci. Nie jest najgorzej, jeśli nie wiąże się to z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Jak robić notatki ?

Zapytasz jak robić takie, notatki? Ja robię notatki na małych karteczkach, na których zapisuję przyszłe wydarzenia, pomysły oraz myśli. Ponadto rzetelnie prowadzę swój kalendarz. Można to robić z wykorzystaniem narzędzi Google.

Daje mi to pewien komfort. Nie boję się, że coś zostanie przeze mnie zapomniane. Dodatkowo zapisywanie przyszłych wydarzeń powoduje, że mogę na ich podstawie opracować plan działania. Wiem, które sprawy są dla mnie priorytetowe, które udało się załatwić, a które oczekują na załatwienie.

notatki

Rewelacyjne jest odciążenie własnego mózgu połączone z brakiem obawy o zapomnienie swoich myśli, pomysłów oraz wydarzeń. Wszystko to praktycznie nic nie kosztuje. Zawsze miej na biurku małe karteczki i długopis. Przydatny jest również telefon, który mamy pod ręką. Niemal każdy smartfon posiada aplikacje Notatki (Note) – wykorzystaj to.

Wspominałem już o tworzeniu notatek i realizowaniu planu. Odkąd zacząłem tworzyć notatki na małych karteczkach moje działanie stało się bardziej efektywne. Teraz wiem co mam zrobić, konsekwentnie to realizuje, a jeśli uda się to wykonać, kartka ląduje w koszu, a ja biorę się za kolejną.

Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w tablice korkową, na której będziesz wpinał i odpinał „mikronotatki”. Niech żadna ważniejsza lub mniej ważna myśl już się nie ulotni. Notuj przyszłe wydarzenia i zacznij prowadzić swój kalendarz.

O sile robienia notatek mówię również na kursie na www.trenermarketingu.pl Porozmawiajmy o marketingu

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *