O tym jak zbudować wiatrak przekonali się dziś, uczestnicy warsztatów z robotyki z Nieznanowic. Oczywiście chodzi o model robota, o funkcjach wiatraka. To najwyższy robot jaki dotychczas zbudowała grupa projektowa „Robotyka lubię to”. W budowie wiatraka wykorzystano system napędzanych zębatek oraz specjalny pilot, który zmienia kierunek obrotu śmigieł.

Robotyka, czyli jak zbudować wiatrak

Zajęcia pozalekcyjne z robotyki rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia, na temat odnawialnych źródeł energii. Budując model warto zwrócić uwagę na stabilną podstawę, oraz solidny maszt. Tym razem, w robocie nie zastosowano żadnego sensora, ale ważny był system zębatek, który łączył motor z turbiną.

jak zbudować wiatrak
Projekt Robotyka lubię to w Nieznanowicach Foto: Michał Szafrański

Wszystko się udało i grupa mogła programować robot, tak aby zmieniał kierunek ruchu śmigieł, zgodnie z decyzją operatora (uczestnika zajęć).

polub

youtube facebook

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko dołączyło do grupy przyszłych programistów, konstruktorów lub informatyków, zapraszam na stronę www.michalszafranski.pl/robotyka-dla-dzieci. W planach mam organizację specjalnych pokazów umiejętności kursantów.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *