Czas na to, aby zdradzić jak zarabiać na blogu. Sposoby te można również wykorzystywać do generowania dochodu z własnej strony internetowej. Pewnie wiesz, że jestem aktywnym blogerem i uważam, że właśnie blogi będę odgrywać coraz większe znaczenie, jeśli chodzi o marketing w Internecie.

Jak zarabiać na blogu krok po kroku

Z wcześniejszych materiałów publikowanych na moim blogu wiesz już, jak założyć bloga oraz jak go promować. Teraz ostatni element układanki, czyli zarabianie na własnym blogu. Oczywiście sposobów na generowanie pieniędzy przez Internet jest naprawdę dużo. Ja zaprezentuje dziś kilka metod, które może wdrożyć w życie, nawet początkujący internauta. Zaczynamy …

Aby Twój blog zaczął generować pieniądze skup się na jednej, góra dwóch niszach (tematach, jakie będziesz poruszał na blogu). Blog o wszystkim, nie będzie ani efektowny, ani efektywny. Wybierz niszę, której poświęcisz swojego bloga. W tym momencie możesz zastanawiać się o czym pisać bloga, Jeżeli masz wiele zainteresowań, zawsze możesz tworzyć kolejne blogi.

Jak zarabiać na własnym blogu lub stronie ?

jak zarabiać na bloguNajwyższy czas na konkrety. Pokaże Ci sprawdzone metody jak zarabiać na blogu, czy stronie internetowej. Możesz zarabiać na promocji własnych, jak również polecać gotowe produkty, czyli uczestniczyć w tzw. programach partnerskich (ten sposób polecam osobom początkującym). Działanie programów partnerskich wyjaśnię na przykładzie mBanku oraz Złotych Myśli. System jest prosty – Ty polecasz np lokaty, czy popularne książki – a od banku czy internetowej księgarni otrzymujesz prowizje od sprzedaży tych lokat i książek (z Twojego polecenia). Otrzymujesz również narzędzia marketingowe oraz unikalne linki partnerskie. Dodatkowo nie wahaj się prosić na początku o wsparcie od osób, które już działają w wybranym programie partnerskim. Proste ?! Nieustannie testuje metody skutecznej promocji programów partnerskich w Internecie i nie tylko.

Aktualnie możesz wybierać spośród wielu programów partnerskich, zgodnych z tematyką Twojego bloga. Jestem przekonany, że znajdziesz atrakcyjną firmę partnerską dla swojej niszy. Jeżeli nie, skontaktuj się ze mną, a chętnie Ci w tym pomogę.

Kolejnym generatorem pieniędzy z Twojego bloga jest Google Adsense oraz serwisy reklam kontekstowych. Możesz wydzielić i wycenić miejsce reklamowe na swojej stronie. To Ty decydujesz, ile miejsca poświęcisz na płatną reklamę. Jeżeli zdecydujesz się na taki model zarabiania, musi to być miejsce widoczne, ponieważ największe prowizji generowane są poprzez kliknięcia w baner (link), a nie samo jego wyświetlanie. Tematyka reklam oraz treść linków jest ściśle powiązana z tematyką bloga. Jeśli piszesz blog o modzie, pojawiające się reklamy będą związane z branżą modową.

Sposoby na zarabianie na blogu

Autoresponder i lista adresowa. Za pomocą autorespondera możesz budować relacje i od czasu to czasu, dzielić się informacjami na temat polecanych produktów. Temat budowania listy adresowej oraz wykorzystania jej do generowania dochodu wielokrotnie poruszałem i będę poruszał na tym blogu.

Sprzedaż e-mailingu to kolejny sposób na generowanie dochodu z własnego bloga, czy strony. Ja jednak tego nie polecam, ponieważ Twoim subskrybentom może nie spodobać się otrzymywanie wiadomość reklamowych, zbyt często. Jeżeli zdecydujesz się jednak na ten krok pamiętaj, aby treść e-mailingu była zbliżona do głównego nurtu Twojego bloga.

Pisanie artykułów tematycznych pod zamówienia (tzw. artykułów sponsorowanych) oraz umieszczenie linka w treści wpisu. Jeżeli Twój blog będzie miał określony PageRank taki anchor link będzie niezwykle cenny również z punktu widzenia pozycjonowania.

Płatna treść na blogu. Możesz napisać bardzo wartościowy artykuł, czy poradnik, ale udostępnić go tylko w części. Całość tego materiału dostępna będzie po dokonaniu opłaty, czy też zapisania się na listę. Technicznie możesz to rozwiązać za pomocą jednej z wtyczek WordPress np. WP e-Commerce.

Darowizna. Kiedyś prowadziłem grę internetową. Gra umożliwiała użytkownikom wykupienie konta Premium (poszerzona ilość funkcji i możliwości w grze). Konta premium z czasem zastąpiłem na Darowizny. Na pewno znajdą się osoby, które docenią trud pracy włożony w przygotowanie materiału i wesprą Cię finansowo. Zwłaszcza jeżeli artykuł, czy poradnik pomoże rozwiązać jakiś kłopotliwy problem.

Sprzedaż własnych infoproduktów. To już wyższa szkoła jazdy. Jeżeli sprawdzisz się w roli partnera w programach partnerskich, możesz pomyśleć o własnym produkcie (e-booku, poradniku, kursie czy webinarze). Tworzę właśnie szkolenie online – zarabianie w domu, w którym będę pokazywał, jak tworzyć inforprodukty krok po kroku.

Kolejny etap zarabiania na blogu

Jeżeli Twój blog zostanie zauważony przez firmę w branży, możesz otrzymać propozycję współpracy. Współpraca może przybierać różne formy. O programie partnerskim pisałem na początku tego artykułu. Możesz również zostać testerem i recenzentem produktów firmy. Otrzymujesz produkt do testowania i Twoim zadaniem jest napisanie opinii na jego temat. Jest to sytuacja, w której wszyscy wygrywają. Ty otrzymujesz pieniądze za promocje produktu, a firma poszerza grono potencjalnych klientów o czytelników Twojego bloga.

Jeśli świadczysz jakieś usługi możesz również promować je na łamach bloga. Pochwal się swoimi umiejętnościami i zaproponuj swoje usługi oraz pomoc. Blog stanie się wtedy także narzędziem do budowy Twojego wizerunku w danym temacie.

Zachęcam do testowania każdej metody zarabiania i reklamowania na blogu. Pamiętaj, aby przede wszystkim nie irytować swoich czytelników, uciążliwymi reklamami. To oni są motorem napędowym Twojego bloga, więc ich komfort jest najważniejszy. Nie musisz skupiać się tylko na tych sposobach. Możesz szukać i testować inne, napotkane przez Ciebie w otchłani Internetu. Nie musisz również odkrywać prochu na nowo. Odwiedź kilka popularnych blogów i sprawdź przy udziale jakich kanałów autorzy tych blogów generują pieniądze.

Kurs zarabiania na blogu

Muszę Cię uprzedzić, że to tylko niektóre ze sposobów, jakie znam i testuje na co dzień. Jestem przekonany, że zdziwiłby Cię ogrom metod na wykorzystanie bloga, czy strony internetowej. Postaram się na łamach mojego bloga sukcesywnie zdradzać kolejne „triki” i sekrety z życia bloggera.

Mam nadzieję, że materiał okazał się dla Ciebie pomocny. Jeżeli brakuje Ci jeszcze wiedzy na temat zarabiania na blogu, to skorzystaj z możliwości zapisu na kurs online (ostatnie tygodnie darmowego dostępu), w którym prezentuje jak założyć, wypromować i zacząć zarabiać na własnym blogu. Wejdź na www.michalszafranski.pl/e/jak-zarobic-na-blogu i sięgnij po praktyczna wiedzę już dziś. Porozmawiajmy o blogowaniu i nie tylko.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *