muzyka na youtube legalnie

Dziś otrzymałem e-maila z zapytaniem o to, co zrobić, aby legalna muzyka na Youtube tworzyła podkład pod materiały wideo na stornie. Czy wystarczy tylko napisać w podpisie, co to za utwór i kto jest jego wykonawcą ? Radek, autor tego zapytania obawia się o naruszenie praw autorskich do muzyki, której chce użyć jako tła do swoich nagrań na Youtube i nie tylko. Postanowiłem zrobić materiał, który pokaże jak dokonać tego legalnie.

Pobieranie legalnej muzyki na YouTube

Musisz wiedzieć, że tworzenie muzyki to taka sama praca, jaką wykonujesz na co dzień Ty, czy Twoi znajomi. Jak za każdą pracę należy się wynagrodzenie. Legalne pobieranie muzyki i używanie jej do własnych nagrań nie zawsze musi wiązać się z ich kupowaniem. Można wykorzystać jeden ze znanych serwisów www.jamendo.com/pl i skorzystać z szerokiej gamy darmowych utworów. Wystarczy przejść do zakładki „Szukaj” i wybrać styl muzyczny, pasujący do Twojego materiału. Można wybrać spośród gatunków, instrumentów, czy nastroju.

muzyka na youtube legalnieDodatkowo płatne utwory posiadają znaczek PRO, pozostałe można pobierać na swój komputer za darmo.

Darmowa muzyka na YouTube

Aby legalna muzyka na YouTube dodać legalnie darmowy podkład muzyczny do materiału na YouTube wykorzystaj bazę utworów YouTube.

  1. Zaloguj się na swoje konto na YouTube. Następnie kliknij w nazwę swojego konta YouTube.

ścieżka dźwiękowa na youtubie

  1. Następnie klikamy „Menedżer filmów„. Wybierz z listy filmów ten, któremu chcesz dodać ścieżkę dźwiękową i kliknij „Edytuj„, następnie wybierz moduł „Dźwięk„.
  2. Wybierz z listy dostępnych w bazie YouTubie utworów. Podejmij decyzje, czy chcesz zamienić ścieżkę dźwiękową w materiale wideo, czy chcesz zrównoważyć dźwięk między oryginałem, a muzyką. Możesz to zrobić za pomocą suwaka pod wideo. Przesuń go w lewo lub w prawo.
  3. Pozostało, przywrócić zapisać zmiany lub przywrócić oryginalny podkład dźwiękowy.

Jak założyć wideobloga

Podsumowując materiały z podkładem muzycznym i wideoblogi stały się ostatnio bardzo popularne. Aby podnieść atrakcyjność bloga, korzystam z praktycznej formy wideo. Dzięki nagraniom wideo moje poradniki są jeszcze bardziej przejrzyste. Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z blogowaniem i wykorzystać okazję biznesowe, zacznij od założenia wideobloga. Jak tego dokonać możesz dowiedzieć się z praktycznego kursu „Jak założyć bloga”. Zarezerwuj swoje, darmowe miejsce na www.michalszafranski.pl/jak-zalozyc-bloga. Dołącz do zadowolonych kursantów już dziś.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *