Jeżeli zastanawiasz się jak wstawić obrazek na bloga, czy stronę www mam dla Ciebie gotowy poradnik krok po kroku. Poniżej pokazuje jak można wstawić obrazek, bez konieczności angażowania informatyka.

Jak wstawić obrazek na blogu ?

Pewnie zauważyłeś, że na moim blogu dość często pojawiają się obrazki. Na końcu tego artykułu również znajduje się obrazek, na którym możesz mnie rozpoznać. Pokaże Ci teraz sposób jak wstawić obrazek na bloga.

jak wstawić obrazek

Możesz łatwo i szybko dodać obrazek wykorzystując skrypt WordPress. W tym celu :

  1. Zaloguj się do Panelu administracyjnego swojego bloga na wordpressie i wejdź w zakładkę „Media„. Następnie „Dodaj nowe„.

  2. Po kliknięciu „Wybierz pliki” odszukaj proszę wybrane zdjęcie na swoim komputerze i dodaj je do biblioteki mediów Twojego bloga.

  3. Bardzo ważny jest link, który będzie prowadził do zdjęcia. Dlatego na liście ze zdjęciem, kliknij „edytuj” i skopiuj „URL pliku” widoczny po prawej stronie. Z wykorzystaniem panelu edycji obrazka. Możesz również zmienić jego tytuł, etykietę, czy opis.

  4. Pamiętaj, aby każdorazowo potwierdzać zmiany „Zaktualizuj

Jeżeli masz już wgrany obrazek na serwer bloga oraz skopiowany link do niego wędrujemy do wpisu, na którym ma on być widoczny.

Wybieramy miejsce, w którym chcemy go dodać i klikamy nad edytorem tekstu przycisk „Dodaj medium„, a następnie Biblioteka mediów. Wybieramy obrazek z listy i klikamy Wstaw do wpisu (prawy dolny róg okna).

Jeżeli chcesz sprawić, aby obrazek estetycznie wtopił się w tekst prezentowany na blogu, kliknij prawym przyciskiem myszy na obrazek, wybierz „Edytuj obrazek” (ikona obrazu). Wybierz wyrównanie (na przykład) od lewej. Potwierdź na dole przyciskiem „Zaktualizuj” i gotowe.

Jak wstawić obrazek na stronie ?

Wstawienie obrazka na dowolnej stronie wymaga już znajomości podstaw programowania w danym języku i tak na przykład :

HTML

<img src=”źródło obrazka z http://” alt=”Krótki opis obrazka” />

PHP

[CODE]echo „źródło obrazka z http://” ;?>[/CODE]

BBCode

[IMG]Źródło obrazka z http:// IMG]

Zwracam uwagę, że zanim umieścisz na stronie kod do Twojego obrazka musisz wgrać go na serwer, a to może nie być proste dla osoby początkującej.

Dlatego właśnie polecam wykorzystanie łatwego w edytowaniu Panelu administracyjnego bloga WordPress, z którego korzystam i jestem zadowolony. Aby przekonać się jak prosta jest konfiguracja bloga odszukaj artykuł na ten temat na moim blogu.

Jak wstawić obrazek do wpisu na Facebooku

Kolega zauważył, że niemal pod każdym moim wpisem na Fanpage jest jakaś grafika. Zgodzisz się pewnie z tym, że profil ze zdjęciami jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny dla oglądającego. Aby pod Twoim wpisem pojawiło się zdjęcie najpierw opublikuj zdjęcie w treści tego artykułu. Skopiuj link do artykułu i wklej go na Facebooku. Odczekaj chwilę! Jeżeli zdjęcie nie zostanie wygenerowane automatycznie, należy je dodać ręcznie. W tym celu kliknij przycisk + poniżej wpisu i wybierz odpowiednie zdjęcie z Twojego komputera. GOTOWE.

jak wstawić obrazek na facebooku

Mam nadzieję, że ten poradnik pomógł Ci troszkę. Jeśli mogę Ci w czymś jeszcze służyć pomocą, zapraszam do kontynuowania lektury bloga.

Dziwi Cię jak może działać reklama na Facebooku ? Na www.trenermarketingu.pl staram się odkrywać tę tajemnicę

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *