W dniach 6 i 7 października na terenie Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego, w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania prowadziłem warsztaty z robotyki dla dzieci, które zakończyły się niedzielnym finałem i pokazem robotów i programowania.

Europejski Tydzień Kodowania
Europejski Tydzień Kodowania w Powiatowym Centrum Kultury we Włoszczowie

Podczas pokazu uczestnicy mogli nie tylko przetestować zaprezentowane roboty takie jak np. działo, wózek widłowy, wyścigówkę, czy spychacz, ale dodatkowo zaprogramować robot machiny kroczącej oraz odkryć pokaz gry liczb, którym udało mi się zaskoczyć niemal wszystkich uczestników.

Europejski Tydzień Kodowania

Dla rodziców była okazja wymiany doświadczeń na temat znaczenia nauk ścisłych we współczesnym świecie i gospodarce.

Europejski Tydzień Kodowania: Pokaz robotów

Europejski Tydzień Kodowania to projekt mający na celu propagowania informatyki i programowania wśród dzieci i młodzieży. W ramach akcji na terenie całej Europy realizowane są imprezy, spotkania, warsztaty i fora dyskusyjne, które pozwalają przybliżyć naukę przyszłości młodym pokoleniom.

polub

youtube facebook

Realizatorem projektu w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, pod nazwą „Robotyka lubię to 1.0.” było Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl,  które uzyskało dofinansowanie SAP, w ramach inicjatywy Meet and Code 2018. Partnerem wydarzenia była Fundacja TechSoup

w_Meet_and_Code_Logo

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *