Za kilka dni, rozpocznie się prawdziwa walka o kasę, dla świętokrzyskich przedsiębiorców. Wysokość wsparcia może sięgnąć, w ciągu 3 miesięcy ponad 20 000 zł, dlatego jest o co się bić. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego ogłasza konkurs na dotacje na kapitał obrotowy dla mikroprzedsiębiorstw.

Bezzwrotne dotacje na kapitał obrotowy

Z pewnością warto, ponieważ bezzwrotne dotacje na kapitał obrotowy. wypłacane przez 3 miesiące mogą zasilić kasę firmy kwotą ponad 20 tysięcy złotych. Ogromne zainteresowanie przedsiębiorców pierwszym terminem sprawiło, że serwery w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim padły i unieważniono postępowanie. Następne wyznaczono na 19 sierpnia 2020, od godziny 9.00. To będzie prawdziwa walka z czasem, ponieważ podobny nabór w województwie lubelskim trwał … 4 sekundy! Tak 74 mln zł 💰, przeznaczone na wsparcie rozeszło się w przeciągu 4 sekund. W Naszym województwie może być podobnie.

dotacje na kapitał obrotowy

Kto może liczyć na wsparcie

Biorąc powyższe to pod uwagę, warto już dziś zapoznać się ze szczegółami udzielania wsparcia, które można znaleźć na www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/item/4007-ogloszenie-naboru-nr-rpsw-02-05-00-iz-00-26-320-20-w-trybie-nadzwyczajnym-dla-przedsiebiorcow-na-finansowanie-kapitalu-obrotowego. Wnioski będą przyjmowane za pośrednictwem platformy internetowej, znajdującej się na obrotowe.rpo-swietokrzyskie.pl

Warunkiem otrzymania wsparcia, oprócz wygrania wyścigu z czasem jest m.in. spadek obrotów (przychodów ze sprzedaży) o co najmniej 30% w okresie wybranych dwóch kolejnych miesięcy w 2020 r. począwszy od 1 marca 2020 r. do czerwca 2020 r. w porównaniu do miesiąca poprzedzającego spadek lub w porównaniu do analogicznych dwóch kolejnych miesięcy ubiegłego roku, w związku z zakłóceniami gospodarki na skutek dzisiejszej trudnej sytuacji; spadek obrotów o 30% musi być wykazany w każdym z obu wybranych miesięcy, nie ma możliwości wyciągania średniej.

O wspomnianych dotacji pisałem już we wpisie www.michalszafranski.pl/umorzenie-pozyczki-i-nowe-szanse. Dziś znany szczegóły. Jeśli prowadzisz zatem prowadzisz mikroprzedsiębiorstwo i spełniasz warunki określone w regulaminie, w środę 19 sierpnia życzę Ci powodzenia!

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
 
 
Zachęcam do dyskusji na temat możliwości z jakim może skorzystać mikroprzedsiębiorca i nie tylko, w komentarzach… Pomóż mi i wszystkim przedsiębiorcom tworzyć stronę z praktycznymi radami. Z góry dziękuję za rozwijanie tego materiału.

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *