Pomysł na biznes to kluczowy element rozważań osób, które chcą przejść na tzw. „swoje”. Nawet jeśli gdzieś pracujesz, szukasz możliwości dodatkowego zajęcia. Najlepiej wtedy wziąć kartkę i długopis o odpowiedzieć na krótkie pytanie …

Co tak naprawdę umiem robić ?

Za co byłem ostatnio chwalony ?

W czym jestem dobry ?

Co mnie interesuje i jest moją pasją w życiu ?

O czym możesz mówić godzinami ?

Nie muszę nikomu chyba udowadniać, że praca w domu oparta o pasję nie jest koniecznością, a przyjemnością. Gdzie jednak szukać pomysłu na biznes, zgodnego ze swoją pasją ? Jeśli nie masz sprecyzowanych zainteresowań z pomocą może przyjść Internet. Zastanów się nad najczęstszymi problemami internautów i postaraj się zaoferować gotowe rozwiązanie. Istotne jest również to, abyś ocenił czy ludzie są skłonni wydawać na rozwiązanie tego problemu pieniądze. Zgodzisz się, że taką branżą jest zdrowie oraz fitness. Wielu ludzi w tym momencie szuka informacji na ten temat i skłonni są zapłacić za gotowe, sprawdzone rozwiązanie niemałe pieniądze. Zgadza się ?

Pomysł na biznes w Internecie

Ostatnio wiele się mówi o blogowaniu. Może to jest pomysł ?! Załóż bloga na którym, będziesz prezentował na przykład praktyczne i łatwe ćwiczenia, które pomogą w utracie masy tłuszczowej. Nie należy zapomnieć również o aspekcie dietetycznym. Możesz nagrywać materiały wideo, prezentować nowinki fitness, przeprowadzać wywiady, jak również publikować recenzje książek.

pomysł na biznes

Praktyczne materiały sprawią, że będziesz zdobywał coraz więcej czytelników. Z pewnością istnieje również wiele programów partnerskich, które opierają się o produkty i usługi prozdrowotne. Z czasem nawiążesz współprace z firmami z branży w zakresie reklamy, może otworzysz sklep internetowy, albo będziesz prowadził zajęcia na żywo. Wszystko krok po roku.

Oczywiście to wcale nie musi być branża fitness. Niech to będzie coś, co sprawia Ci na co dzień przyjemność. Ważne abyś wykonał pierwszy krok. Blogowanie może być początkiem Twojej biznesowej przygody i co najważniejsze założenie bloga nie musi być kosztowne. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak założyć bloga i go rozwijać, zapraszam do kontaktu.

Jeśli masz już biznes i chcesz zwiększyć sprzedaż – zapraszam na www.trenermarketingu.pl

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *