Przeprowadziłem wśród internatów krótką ankietę. Sprowadzała się ona do dwóch pytań. Jakie masz oczekiwania w stosunku do zarabiania w Internecie oraz co Cię powstrzymuję przed rozpoczęciem aktywnego działania w sieci. Jedną z częstych odpowiedzi było „nie mam pieniędzy” na biznes i inwestycje.

Nie mam pieniędzy i kropka

Powodem udzielania odpowiedzi „nie mam pieniędzy” może być brak odpowiedniej motywacji do działania. Na temat motywacji pisałem w artykule „Jak się motywować„. Wszystko zaczyna się od podziwu ludzi, którym udało się odnieść sukces w Internecie. Chciałbyś pewnie powtórzyć ich wyniki. Załóżmy, że aby przyłączyć się do projektu internetowego niezbędna jest inwestycja rzędu 200 zł. Pomijając to, że jeżeli na samym początku postrzegasz barierę stu czy dwustu złotych jako kłopot nie do przeskoczenia, to aktywne działanie w Internecie może Cię również przerosnąć.

nie mam pieniędzy

Spotykam się z opiniami, „nie zainwestuje bo nie mam„, „chciałbym, ale nie dam rady wygospodarować żadnych środków” (pamiętaj, że ciągle rozmawiamy o przykładowym projekcie, wymagającym inwestycji mniej więcej 200 zł). W takich przypadkach odsyłam do pewnej sytuacji. Co byś zrobił jeśliby ktoś zaproponował Ci sprzedaż luksusowego BMW za połowę ceny, ale pieniądze musisz zorganizować jutro do 12.00. Czy nadal powiedziałbyś, że nie dasz rady ?!

Nigdy nie będziesz miał pieniędzy

Nie znam niestety projektu, w którym nic nie robiąc czy inwestując można oczekiwać wysokich stóp zwrotu. Aby oczekiwać procentu z lokaty w banku – musisz zainwestować pieniądze. Aby oczekiwać wypłaty – musisz pracować. Możesz jedynie optymalizować wkład pracy do oczekiwanych zysków.

Zrobisz coś z tym, aby nie mówić, że nie masz pieniędzy ? Zapraszam Cię na darmowy webinar, na którym prezentuje jak można poprzez techniki marketingowe zwiększyć sprzedaż. Zajrzyj na www.trenermarketingu.pl , porozmawiajmy o marketingu i nie tylko, online.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *