Jednym z zaleceń dla przedsiębiorców i pracowników w obliczu zagrożenia jest praca zdalna, jeżeli oczywiście to możliwe. Tylko gdzie znaleźć narzędzia do pracy zdalnej ? Zanim zakupisz coś kompleksowego, możesz skorzystać z darmowych narzędzi do telepracy.

Pakiet Google jako narzędzia do pracy zdalnej

W artykule jak założyć email rekomendowałem założenie swojej elektronicznej skrzynki na Gmail. Pakiet Google to nie tylko e-mail, ale również szereg przydatnych narzędzi do zdalnej pracy 💻. Nie każdą pracę da się wykonywać zdalnie, ale na przykład pracę biurową można. Zdalna praca biurowa to dokumenty, a swobodny przepływ dokumentów może zapewnić narzędzie Dokumenty. Z jego udziałem możesz nie tylko tworzyć dokumenty tekstowe i arkusze kalkulacyjne online. Można je łatwo udostępniać do edycji każdemu. Wystarczy podać e-mail pracownika lub pracodawcy.

narzędzia do pracy zdalnej

Osoby, którym udostępniony zostanie dokument mogę edytować go online, zapisywać, drukować bezpośrednio z konta Google.

Wideokonferencje:  Narzędzia do pracy zdalnej

darmowe narzędzia do pracy zdalnejJeśli jest potrzeba rozmowy głosowej bardziej od telefonu, można wykorzystać wideokonferencje. Co prawda prowadząc webinar marketingowy trenermarketingu.pl wykorzystuje płatne rozwiązanie, ale można też skorzystać z darmowych rozwiązań. Jednym z nich jest Googlewskie narzędzie Hangouts, wykorzystywane do wideo rozmów indywidualnych oraz grupowych. Popularnym narzędzie do konferencji online oraz wymiany plików jest też Skype. Na nim również można tworzyć grupowe rozmowy.

Podczas transferu danych musisz pamiętać również o zabezpieczeniu swoich dokumentów.

Narzędzia do pracy zdalnej: szyfrowanie danych

Dane, które przesyłamy powinny być odpowiednio zabezpieczone. Można skorzystać z komercyjnych narzędzi, ja jednak obiecałem że pokaże bezpłatne rozwiązanie. Przygotowany do wysyłki plik można „spakować” przy użyciu bezpłatnego programu 7-zip a następnie wybierając opcje dodaj do archiwum, wpisuje hasło, które możemy podać współpracownikowi np przez telefon.

narzędzia do pracy zdalnej szyfrowanie danych

Jak zorganizować pracę zdalną w firmie ?

Mam nadzieję, że już wiesz jak zorganizować pracę zdalną w firmie. Zaprezentowane darmowe narzędzia do pracy zdalnej mogą być „lekarstwem” na przymusowe zamknięcie, czy profilaktykę przeciw zarażeniom. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem jako pracodawca oraz jako pracownik. Telepraca nie musi być tylko alternatywą, w przypadkach zagrożenia, ale też optymalizacją procesów i zatrudnienia w przyszłości.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
 
Zachęcam do dyskusji na temat Waszych sposobów na pracę zdalną w komentarzach…

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *